Skip to main content

VIENOTĪBA jaunieši tiekas ar Dombrovski

24. janvārī kārtējās partijas “Jaunais laiks” Jaunatnes nodaļas paplašinātajā valdes sēdē viesojās Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, lai pastāstītu par aktualitātēm valstī un diskutētu par jauniešiem aktuālām problēmām. Uz sēdi tika aicināti arī pārējo VIENOTĪBA jauniešu organizāciju biedri.
Iesākumā V. Dombrovskis dalījās iespaidos par savu neseno vizīti Londonā, kur norisinājās Ziemaļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas premjeru tikšanās kopā ar uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un ekspertiem. Šeit tika runāts pārsvarā par valstu ekonomisko izaugsmi, zaļo enerģiju un inovācijām. V. Dombrvskis uzsvēra, cik trausla ir valsts ekonomiskā izaugsme un ka to var sabojāt pat viens nepārdomāts lēmums, piemēram, papildus 50 miljonu konsolidācijas jautājumā 2011. gada budžetā. Tuvākajos gados daudzas valstis griezīs budžetu tikpat stauji, kā to izdarījām mēs, un finanšu tigrus reakcija uz šādiem pasākumiem var būt diezgan neadekvāta, ņemot par piemēru Ungārijas gadījumu.
Runājot par valdības rīcības plāna tapšanu, VIENOTĪBA Jauniešu padomes priekšsēdēājs Andris Grafs izklātīja premjeram VIENOTĪBA Jauniešu iesūtītos priekšlikumus, no kuriem četri ir apstiprināti pilnībā, un aicināja premjeru izsvērt iespēju iekļaut rīcības plānā arī priekšlikumu par jauniešu veselības un interešu izglītības veicināšanu četru gadu perspektīvā.
Atbildot vēl uz vairākiem jauniešus interesējošiem jautājumiem par inflācijas risku, KNAB reorganizācijas jautājumu un speciālo nodokļu zonu termiņu pagarināšanu pēc 2017. gada, V. Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijas ekonomika straujiem soļiem atveseļojas un pie 0% budžeta deficīta noteikti neapstāsies. Problēma ir, ka, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, pasliktinās politiskā situācija, jo izaugsmes gados varas gribētāju netrūkst, atšķirībā no krīzes, kad nebija partijas un politiķu, kas vēlējās konstruktīvi strādāt un valsti no krīzes izvest.
Noslēgumā premjers pateicās jauniešiem par ielūgumu un vēlmi tikties, kā arī par ne tik seno darbu priekšvēlēšanu kampaņā, un aicināja jauniešus nekautrēties un nepieciešamības gadījumā griezties pie partijas pārstāvjiem pēc palīdzības sev svarīgu jautājumu risināšanā.
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Laure
[email protected]

 

Dalies ar ziņu