Skip to main content

VIENOTĪBAS Jauniešu padomes priekšsēdētāja apsveikums Latvijas jauniešiem valsts svētkos

Ikviena jaunieša atbildes uz viņa dzīvi raksturojošo jautājumu veido ikdienas sajūtas, ko pamudina kāda izdošanās vai neveiksme. Alberts Bells savulaik ir teicis, ka “Mūsu sajūtas noteic mūsu esamību”, un es tam piekrītu. Svinot deviņdesmit otro Latvijas dzimšanas dienu, pozitīvās sajūtas ir jūtamas uz katra soļa. Tāpēc visas Latvijas jauniešiem VIENOTĪBAS Jauniešu padomes vārdā es novēlu atrast veidu, kā šīs pozitīvās sajūtas maksimāli ilgi saglabāt, lai tās radītu augsni ikdienas veiksmēm un pamatu biežāk lepoties ar Latviju.

Pirms vairāk nekā sešiem gadiem avīzē publicētā rakstā ieskicēju atbildi jautājumam “Kādi mēs esam – jaunieši Latvijā?”. Toreiz biju pārliecināts, ka mēs esam dažādi: “Mēs smaidām, mēs ciešam, cīnāmies, mēs esam nākotne un tagadne, bet tajā pašā laikā klaidoņi, mums trūkst dzīves pieredzes, mēs gribam, lai mūs uzklausa, mēs mācāmies, mēs mīlam, mēs kļūdāmies.” Šī mana pārliecība par jauniešu dzīves realitāti ir tikai nostiprinājusies, vērtējumu esmu ik pa laikam pārskatījis, to papildinot vai atsevišķus apgalvojumus svītrojot, bet faktu, ka jaunieši ir Latvijas nākotne un tagadne, nenoliegs neviens. Un tā nav emocionāli tukša frāze, šim apgalvojumam ir dziļa nozīme un neiedomājami liela ietekme uz valsts turpmāku attīstību.

VIENOTĪBAS Jauniešu padomes vārdā valsts svētkos vēlu visiem Latvijas jauniešiem saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi, augt, mācīties un pilnveidoties, lai mēs visi kopā Latviju padarītu labāku mums pašiem un mums tuvajiem. Būsim vienoti Latvijai!

Andris Grafs
VIENOTĪBAS Jauniešu padomes priekšsēdētājs,
jaunatnes politikas eksperts

_____________

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju – „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība citai politikai” – jauniešu organizācijas pārstāv vairāk nekā septiņus simtus jauniešu no visas Latvijas. Jaunieši, darbojoties četrpadsmit reģionālajās nodaļās, iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā gan pašvaldību, gan valsts līmenī. Padomes mērķis ir mainīt sabiedrības, īpaši jaunu cilvēku negatīvo attieksmi pret politiku, parādot, ka, darbojoties visiem jauniešiem kopā, ir iespējams panākt labvēlīgas izmaiņas valstī.

Dalies ar ziņu