Skip to main content

VIENOTĪBA kampaņā cer veicināt izpratni par bēgļu jautājumu

 

Partija VIENOTĪBA uzsākusi informatīvu kampaņu, lai sabiedrībai skaidrotu šobrīd Eiropā un pašmājās aktuālo bēgļu un patvēruma meklētāju jautājumu, šādi cerot veicināt sabiedrības izpratni par situāciju.

Par kampaņas atslēgvārdiem izraudzīti vārdi „Atbildība. Līdzcietība. Gods.“, atgādinot sabiedrībai, ka mēs Latvijā šobrīd piedzīvojam garāko miera periodu valsts pastāvēšanas laikā un piederam to valstu saimei, kas šībrīža mainīgajā un trauksmainajā pasaulē tiek uzlūkota kā miera osta.

“Mēs Eiropā esam pratuši izbeigt savstarpējos karus, kamēr no citurienes cilvēki bēg. Bēg no kara uz Eiropu. Sākumā nonāk Eiropas dienvidos, tad tiecas uz rietumiem, tomēr tas skar arī mūs, jo mūsu draugi lūdz palīdzēt,” teikts kampaņas informatīvajā video.

“Kad mums bažas raisa neprognozējamais kaimiņš, tad debesis pār Latviju sargā tieši viņi, un mēs nevaram teikt – jūsu bēgļi, jūsu problēma. Kad jācīnās par atbalstu Latvijas lauksaimniekiem, tad mēs gaidām izpratni par savām grūtībām, un neteiksim taču – pārējais ir nieki. Un kad Latvijai pāri gāja kari, tad simtiem tūkstoši latviešu bija spiesti doties bēgļu gaitās, un atrada patvērumu citās valstīs. Vai mēs drīkstam to aizmirst?” video sabiedrību uzrunā VIENOTĪBA.

Latvija ir Eiropas Savienības, NATO un Šengenas zonas dalībvalsts, mēs esam izmantojuši Eiropas fondu līdzekļus savas valsts izaugsmei un sabiedrības dzīves līmeņa izlīdzināšanai, NATO sargā mūsu robežas un sniedz palīdzību mūsu bruņotajiem spēkiem. Mēs esam brīvi savā rīcībā un izvēlēs. Eiropa ir bijusi solidāra pret mums, un laikā, kad mūsu kontinents turpina saskarties ar dramatisku bēgļu pieplūdumu, mēs nevaram pagriezt Eiropai muguru. Iesaistīties un palīdzēt ir mūsu atbildība un gods, uzsver VIENOTĪBA.

Kampaņas ietvaros videorullītis no nākamās nedēļas tiks atskaņots Latvijas televīzijā, LNT un TV3, kā arī audio formātā Latvijas Radio 1 un Latvijas radio 2.

Dalies ar ziņu