Skip to main content

VIENOTĪBA nāk klajā ar jauniem risinājumiem ekonomiskās, sociālās un nacionālās saliedētības veicināšanai

Apņemoties veidot pilnvērtīgu izglītības, darba, veselības, ģimenes un nodrošinātu vecumdienu iespēju Latviju ikvienam cilvēkam, partija VIENOTĪBA nāk klajā ar jauniem pragmatiskiem risinājumiem ekonomiskās, sociālās un nacionālās saliedētības veicināšanai.

VIENOTĪBAS mērķis ir iespēju Latvija – sabiedrība, kurā ikvienam ir iespēja piepildīt savu sapni un nodzīvot cilvēka cienīgu mūžu, šodien, 1. decembrī, kongresā pieņemtā rezolūcijā pauž VIENOTĪBA.

„Mēs uzsveram ikviena cilvēka atbildību par savām izvēlēm – mācīties, strādāt, dzīvot veselīgi, veidot uzkrājumus vecumdienām, veidot un atbalstīt savu ģimeni. Mēs apzināmies savu pienākumu veidot Latviju par valsti, kurā cilvēki nenonāk nabadzībā un sociālā atstumtībā. Mēs apzināmies savu un valsts pienākumu nodrošināt visiem Latvijas cilvēkiem iespējas – iespēju saņemt labu izglītību, iespēju iemācīties jaunu arodu, iespēju savienot darba un ģimenes dzīvi, iespēju saņemt veselības aprūpi, iespēju uzsākt savu biznesu. Šīm iespējām ir jābūt vienlīdzīgām, neatkarīgi no cilvēku sociālā statusa, tautības, dzimuma vai vecuma,” norāda VIENOTĪBA, uzsverot nepieciešamību jau tuvākajā laikā pievērsties svarīgākajiem cilvēkdrošības jautājumiem.

Lai pārvarētu “nabadzības slazdu”, VIENOTĪBA rosinās pilnveidot algu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pabalstu politiku tā, lai ienākumu nevienlīdzība mazinātos un labāk atmaksātos strādāt, nevis saņemt pabalstus. Šai nolūkā, partija norāda, ik gadu būtiski jāpalielina minimālā alga, jāveic regulāra algu palielināšana sabiedriskajā sektorā, īpašu uzmanību pievēršot mazo algu celšanai, progresīvi jāpalielina ar nodokli neapliekamie ienākumi un sociālie pabalsti jāsaista ar cilvēku reālo ienākumu līmeni un konkrētajām vajadzībām.

Lai kāpinātu Latvijas ekonomikas konkurētspēju, produktivitāti un nodrošinātu labklājības pieaugumu, mēs atbalstīsim ekonomiski pamatotas un pārdomātas izglītības reformas ar mērķi celt izglītības kvalitāti un nodrošināt Latvijas izglītības sistēmas piedāvājuma atbilstību darba tirgus prasībām, rezolūcijā norāda VIENOTĪBA.

Tautas ataudzes nodrošināšanas nolūkā partija apņēmusies turpināt tādu bērnu un ģimenes atbalsta politiku, kuras centrā ir strādājošie vecāki, kas apvieno darbu ar bērnu audzināšanu, prioritāri minot nepieciešamību stimulēt pašvaldības gan stimulējot pašvaldības nodrošināt visiem bērniem vietu pirmsskolas izglītības iestādēs un pārveidot ģimenes valsts pabalstu par labu mājsaimniecībām ar zemiem ienākumiem.

Lai panāktu cilvēka cienīgas un aktīvas vecumdienas, mēs nodrošināsim pensiju indeksāciju ne vēlāk kā 2014. gadā, uzsver VIENOTĪBA. Vienlaikus partija aicina apzināties, ka palielināt pensijas un jebkuras citas sociālās drošības garantijas ir iespējams tikai tieši proporcionāli samaksāto nodokļu apjomam. Ēnu ekonomika, aplokšņu algu izmaksāšana vistiešākajā veidā ietekmē gan pensiju lielumu šodien un nākotnē, gan godīgu konkurenci un ekonomikas attīstību, uzsver VIENOTĪBA.

Tāpat kongresā pieņemtajā rezolūcijā VIENOTĪBA norāda, ka iespēju Latvijai nepieciešami labi ceļi, “Šis ir ļoti svarīgs un kapitālietilpīgs uzdevums, tāpēc nodrošināsim stabilu un prognozējamu ceļu finansējuma palielināšanu. Ir jāveido sistēma, kurā pensiju kapitāls tiek ieguldīts pārskatāmos un drošos valsts infrastruktūras attīstības ilgtermiņa projektos. Latvijas iedzīvotāju naudai jāstrādā Latvijā!” pauž rezolūcijas autori.

VIENOTĪBA latviskas Latvijas nākotni redz vienotas Eiropas virzošajā kodolā. Tajā mūsu valsts būs drošāka, bagātāka un ietekmīgāka. Ceļā uz eirozonu mēs esam daudz uzmanības pievērsuši lielajam valsts attīstības ietvaram, makroekonomiskajai stabilitātei, Eiropas fondu miljardiem. “Eirozona ir līdzeklis attīstības un drošības sasniegšanai. Tāpēc šobrīd ir laiks vairāk pievērsties iespējām, ko šis lielais ietvars var nodrošināt Latvijas cilvēkiem,” kongresā pieņemtajā dokumentā uzsver VIENOTĪBA.

Šodien, 1. decembrī, notiek VIENOTĪBAS kongress, kurā partija nāk klajā ar jaunu ilgtermiņa piedāvājumu valsts izaugsmei un iedzīvotāju labklājībai.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu