Skip to main content

VIENOTĪBA: pacientu intereses nav bijušas VM prioritāte

Pretēji veselības ministra Gunta Belēviča solījumiem un valdības deklarācijā ietvertajiem uzdevumiem Veselības ministrijas īstenotā politika nav bijusi pietiekami orientēta uz to, lai piedāvātu efektīvākos un pacientiem labākos risinājumus. Līdz galam neatrisinātās problēmas nozarē aizvien samilzt, raisot neapmierinātību gan sabiedrībā, gan nozares pārstāvju vidū. To pēc tikšanās ar veselības ministru secinājuši partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti.

Ministra īstenotā pieeja ir veicinājusi izteikti nevienmērīgu veselības aprūpes pakalpojumu sadalījumu starp reģioniem un galvaspilsētu, kā rezultātā cieš gan pacienti, kuri medicīniskos pakalpojumus nespēj saņemt tuvumā esošajās novadu slimnīcās un ir spiesti gaidīt nesamērīgi garās rindās galvaspilsētā, gan mediķi, kuru darbs šādos apstākļos ir apgrūtināts.

Jautājumā par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu reģionos ministra darbā trūkst konsekvences – no vienas puses ar grozījumiem rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumos ministrs mēģina rast risinājumu speciālistu trūkumam reģionos, taču vienlaikus pieņemtie lēmumi par finansējuma samazināšanu reģionālajām slimnīcām vieš neskaidrību par šo slimnīcu nākotni, norāda VIENOTĪBA.

Tāpat sarunā ar Belēviču pārrunāta Veselības ministrijas virzītā iniciatīva par paralēlā zāļu importa un eksporta organizēšanu, kas sākotnēji tika pieteikta kā iespēja samazināt zāļu cenas, taču līdz šim vērā ņemams medikamentu cenu samazinājums nav vērojams, bet daļai medikamentu cena ir pieaugusi.

Savukārt, pārrunājot aktuālo veselības obligātās apdrošināšanas sistēmas ieviešanu, kuras koncepcijai jābūt izstrādātai līdz šī gada jūlijam, VIENOTĪBAS deputāti aicinājuši ministru uz aktīvāku rīcību, sagaidot no Belēviča arī skaidrāku politisko redzējumu un nostāju par to, kurš no piedāvātajiem modeļiem būtu ieviešams un īstenojams.

VIENOTĪBAS deputāti bija aicinājuši ministru uz tikšanos, lai iztaujātu par aktuālajiem nozares jautājumiem. Virkne veselības aprūpes jomu pārstāvju ceļ trauksmi gan par nozarei nepietiekamo finansējumu, reģionālo slimnīcu vadītāji pauž satraukumu par samazināto finansējumu valsts apmaksātajiem ambulatorajiem izmeklējumiem, savukārt pacienti ir pamatoti sašutuši par nesamērīgi garajām rindām uz izmeklējumiem un ārstēšanu.

Dalies ar ziņu