Skip to main content

VIENOTĪBA: Pensijas nedrīkst samazināt

Veidojot nākamā gada budžetu,¬ pensijas nedrīkst tikt samazinātas. Ir jāturpina mazināt citi valsts izdevumi un jāturpina ieviest progresīva nodokļu sistēma, kas ļaus palielināt ieņēmumus un taisnīgāk sadalīt nodokļu slogu, ceturtdien, 29. aprīlī, nolēma politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde.

„Satversmes tiesa savā spriedumā ir atzinusi, ka valsts budžetā pastāv problēmas un ir norādījusi, ka 2009. gadā ieturētās pensijas ir jāatmaksā līdz 2015. gadam. Valdības panāktā vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem nodrošināja iespēju ieturētās pensijas atmaksāt jau šā gada aprīlī. Tādējādi nav pamata spekulācijām par atkārtotu pensiju samazināšanu,” norāda Ministru prezidents, VIENOTĪBAS valdes loceklis Valdis Dombrovskis.

„Nākamā gada valsts budžetam jābūt vidusceļam, kurā ņemta vērā gan nepieciešamība veicināt nodarbinātību un ekonomisko izaugsmi, īstenojot mazo, vidējo un mikrouzņēmumu atbalsta pasākumus, gan saglabāt stabilu sociālās drošības līmeni, no budžeta samazinājumiem īpaši pasargājot aizsargājamās sabiedrības grupas, tostarp pensionārus. Ne pensijas, ne skolotāju algas nevar būt ielāps valsts budžeta caurumiem,” norāda VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Nodokļu slogs ir jāpārnes no darbaspēka uz patēriņu un īpašumu, tai skaitā – pilnveidojot progresīvā nodokļa likmes nekustamajam īpašumam. Ir jāatrod dažādi nākamā gada valsts budžeta konsolidēšanas mehānismi, un par tiem jāturpina sarunas gan ar valdības koalīciju, gan sociālajiem partneriem,” uzskata VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs norāda: „Finanšu ministrija jau ir sagatavojusi priekšlikumus Vidēja termiņa nodokļu politikas pamatnostādnēm, kas šobrīd tiek apspriestas ar sociālajiem partneriem. Maijā tiks izstrādāts nākamā gada makroekonomiskās attīstības scenārijs un nodokļu ieņēmumu prognozes, kas viesīs skaidrību, cik liels budžeta samazinājums būs nepieciešams, lai budžeta deficīts 2010. gadā nebūtu lielāks par 6% no IKP.”

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu