Skip to main content

VIENOTĪBA Rīgā uzņems ETP un Austrumu partnerības valstu politiskos līderus

Gatavojoties Eiropas Savienības Austrumu partnerības samitam, Rīgā pulcēsies Eiropas Tautas partijas (ETP) vadošie politiķi un Austrumu partnerības valstu valdošie un opozīcijas līderi, lai diskutētu par reģiona ģeopolitisko situāciju un Eiropas kaimiņu politikas attīstību un sadarbības sekmēšanu.

Pasākumā aicināti piedalīties ETP grupas vadītāji un Austrumu partnerības valstu sadarbības partiju vadītāji, viņu vidū Vācijas kanclere Angela Merkele, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, ETP prezidents Žozefs Dauls, ES Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, kā arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko un premjers Arsēnijs Jaceņuks, Gruzijas opozīcijas līderi Mihails Saakašvili un Davits Bakradze, Baltkrievijas opozīcijas vadītājs Aleksandrs Milinkevičs, Moldovas premjers Kirils Gaburičs, Armēnijas prezidents Seržs Sargsjans un citi.

Līderu tikšanās norisināsies ceturtdien, 21.maijā, Rīgas biržā Doma laukumā 6 no plkst.17 līdz plkst.19.

“Ir liels prieks un vienlaikus arī liela atbildība Rīgā tik augstā politiskā līmenī diskutēt par Austrumu partnerības politikas nākotni un prioritātēm. Pēdējā laika notikumi Austrumeiropā ir bijis nopietns izaicinājums Eiropas kaimiņu politikas jēdzienam un nozīmīgs iemesls, lai pie viena galda pulcētu Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstu valdošos un opozīcijas līderus. ETP kā vienam no ietekmīgākajiem politiskajiem spēkiem Eiropā ir bijusi noteicoša loma ES Austrumu partnerības programmā kopš tās uzsākšanas, tādēļ tikšanās Rīgā ir apliecinājums ETP pienākumam gan definēt skaidru redzējumu par ES un Austrumu partnerības valstu attiecību nākotni pēc Rīgas samita, gan sniegt atbalstu mūsu sadarbības partneriem Austrumu partnerības valstīs. Šādas visaugstākā līmeņa politiskās diskusijas Rīgā ir arī drošs apliecinājums tam, ka Latvija līdz ar citām ES valstīm spēj un vēlas būt Eiropas un reģiona politikas veidotāja,” pasākuma nozīmi uzsver VIENOTĪBAS līdere Solvita Āboltiņa.

Mediju ievērībai:
Akreditācija: Mediju pārstāvji ir aicināti pieteikt savu dalību līdz 20.maija plkst.14, izmantojot tiešsaistes reģistrācijas formu. Mediju ieeja pasākumā no Mazās pils ielas 21, akreditācijas kartes pieejamas pasākumā norises vietā no plkst 16.30.

Mediju iespējas: Foto un video iespēja pirms tikšanās. Noslēgumā plkst.19 mediju pārstāvji aicināti piedalīties pasākumam veltītā preses konferencē Rīgas biržas konferenču zālē.

Dalies ar ziņu