Skip to main content

VIENOTĪBA rosina pagarināt ģenerālprokurora pilnvaras

Šodien, 5. maijā, politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju Saeimas deputāti iesniedza grozījumus Prokuratūras likumā, rosinot noteikt – gadījumos, kad, izbeidzoties ģenerālprokurora pilnvaru termiņam, Saeima nav iecēlusi jaunu ģenerālprokuroru, līdzšinējā ģenerālprokurora pilnvaru laiks turpinās līdz dienai, kad parlaments ieceļ jaunu šo pienākumu veicēju.

Šie grozījumi ir nepieciešami, lai nodrošinātu Ģenerālprokuratūras darbības nepārtrauktību, iesākto lietu un procesu virzību gadījumos, kad Saeima, izbeidzoties ģenerālprokurora pilnvaru termiņam, nav iecēlusi jaunu ģenerālprokuroru. Ja grozījumi Saeimā tiktu pieņemti vistuvākajā laikā, tas ļautu tagadējam ģenerālprokuroram Jānim Maizītim turpināt pildīt pienākumus līdz jauna ģenerālprokurora iecelšanai.

VIENOTĪBA deputāti uzskata: „Izvērtējot Prokuratūras likumā paredzētos gadījumus, kad izbeidzas ģenerālprokurora pilnvaras, būtu jānošķir gadījumi, kad līdzšinējais ģenerālprokurors vairs nevar pildīt savus pienākumus no gadījuma, kad parlaments nespēj vienoties par ģenerālprokurora amata kandidātu.”

VIENOTĪBAS deputāti norāda, ka gadījumos, kad Saeima nespēj vienoties par jauno ģenerālprokuroru, ir jāparedz analoģisks regulējums, kāds jau šobrīd ir noteikts Valsts kontroles likumā. Tādejādi būtu jāparedz, ka gadījumos, kad deputāti nespēj vienoties par jaunu ģenerālprokuroru, līdzšinējā ģenerālprokurora pilnvaru laiks turpinās līdz dienai, kad Saeima ieceļ jaunu ģenerālprokuroru.

Saeima 15. aprīlī aizklātā balsojumā, 45 deputātiem balsojot „par” un 47 – „pret”, noraidīja J. Maizīša atkārotu apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā. J. Maizīša pilnvaras beidzas šā gada 11. maijā.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

 

Dalies ar ziņu