Skip to main content

VIENOTĪBA: Valsts prezidenta vēlēšanu rezultāts pierāda oligarhu varu Saeimā

Saeimas deputātu vairākuma balsojums Valsts prezidenta vēlēšanās ir pierādījis, ka parlaments atrodas oligarhu varā, uzskata politisko partiju apvienība VIENOTĪBA, uzsverot, ka šī Saeima ir pelnījusi atlaišanu. Tikai jaunas Saeimas vēlēšanas var mazināt oligarhu ietekmi Latvijas politikā.

„Parlaments, kuru Valdis Zatlers ierosinājis atlaist tādēļ, ka tā vairākums nav vēlējies rīkoties sabiedrības interesēs, ievēlējis prezidentu, nerēķinoties ar sabiedrības pretestību un ignorējot sabiedrības viedokli,” norāda VIENOTĪBAS priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Iepriekšējās nedēļas balsojumā par Saeimas piekrišanu kratīšanas izdarīšanai 10. Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietā ar mūsu balsīm vien izrādījās par maz. Arī šodien Saeimai nepietika balsu, lai nosargātu tiesiskumu un sabiedrības intereses Valsts prezidenta vēlēšanās. Šādos apstākļos izšķiroša ir Valda Dombrovska vadītās valdības rīcībspējas saglabāšana, norāda VIENOTĪBA.

Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmums rosināt Saeimas atlaišanu ir vēsturisks. Tas ir nozīmīgs ieguvums Latvijas politiskās sistēmas briedumam, jo liek politiķiem apzināties, ka par saviem vārdiem un darbiem jāatbild ik dienas. Tas ir ārkārtīgi nozīmīgs arī sabiedrībai, kuras galvenais uzdevums gaidāmajā referendumā un paredzamajās Saeimas vēlēšanās būs pieņemt atbildīgus un valsts turpmākajai virzībai izšķirošus lēmumus.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu