Skip to main content

Vienotības deputāti Rīgas domes ārkārtas sēdē neatbalsta sasteigtus un neizdiskutētus lēmumprojektus

Šodien Rīgas domes ārkārtas sēdē Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti atbalstīja lēmumu „Par sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20. pieņemšanu dāvinājumā”. Tas sekmēs ātrāku piemiņas vietas izveidi Zolitūdes traģēdijas vietā.

Opozīcijas deputāti atstāja sēžu zāli un nepiedalījās turpmākajos balsojumos, jo uzskata, ka izskatāmie jautājumi nav steidzami un tādēļ nav iekļaujami ārkārtas sēdes dienas kārtībā. Virkne jautājumi bija saistīti ar braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas sabiedriskajā transportā, kā arī pasažieru uzskaiti svētku dienās un citos gadījumos, kad braukšana galvaspilsētā tiek izsludināta kā bezmaksas. Tie netika izskatīti arī RD Satiksmes un transporta lietu komitejā.

„Izskatāmie jautājumi liecina, ka Valsts kontrolei bija pilnīga taisnība, apšaubot tarifu noteikšanu Rīgā, jo līdzšinējā pasažieru uzskaite ir bijusi kļūdaina”, uzskata Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks.

Ārkārtas sēdes dienas kārtībā bija arī jautājums par Rīgas Domes reakciju uz VARAM iebildumiem gan par nekustamā īpašuma nodokli 1,5% apmērā slikti uzturētiem īpašumiem, gan par velorikšu izmantošanas noteikumiem, kuri paredzēja obligātu informācijas sniegšanu svešvalodās.

„Prasība uzlikt par pienākumu komersantam informācijā obligāti izmantot svešvalodu, ir pretrunā ar Valsts valodas likuma prasībām”, uzsver Nacionālās apvienības deputātu frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis.

Rīgas Dome ārkārtas sēdē bez opozīcijas deputātu klātbūtnes balsoja par lēmumiem, kuros netika ņemti vērā VARAM iebildumi.

Dalies ar ziņu