Skip to main content

VIENOTĪBAS Liepājas nodaļa piedalās Pasaules Diabēta dienas sarīkojumā Liepājā

FOTO NO TIKŠANĀS

2013. gada 9. novembrī viesnīcā "Amrita" norisinājās Pasaules Diabēta dienas rīkots pasākums. Liepājas Diabētu biedrībai šis bija jau 21. kopā sanākšanas gads. Pasākuma mērķis ir sniegt jaunāko informāciju biedrības biedriem un ikvienam pasākuma apmeklētājam.

Pasākuma viesi bija aicināti Liepājas Reģionālās slimnīcas Terapijas nodaļas virsārste, kardioloģe, arodslimību un diētas ārste Iveta Šime un Dr. Armands Gržibovskis. I. Šime klātesošos iepazīstināja ar situācijām, kurās pacientiem paralēli akūtām veselības problēmam tiek atklāts cukura diabēts, un, kādas izmaiņas notiek cilvēku asinsvados organismam novecojot un ikdienā lietojot neveselīgu pārtiku. Savukārt A. Gržibovskis klātesošos iepazīstināja ar Pasaules statistikas rādītājiem, kas liecina par strauju cukura diabēta izplatību.

Pasākumā tika pārrunāti un salīdzināti mūsdienu ikdienas paradumi, tostarp skolēnu, un demonstrētas īsfilmas, kuras pieejamas latviešu valodā. Īsfilmas jebkuram interesentam ir pieejamas šeit.

VIENOTĪBAS Liepājas nodaļa Diabētu biedrībai dāvināja lielu ķirbi, kā arī izdalīja LR Veselības ministrijas mājas lapā pieejamos informatīvos materiālus. Tāpat, nolasot vēstuli, kuru sagatavoja veselības ministres Ingrīdas Circenes biroja pārstāvji, klātesošie tika informēti par finanšu palielielinājumu 2014. gadā kompensējamiem medikamentiem. Līdz ar to pilnībā tika noliegtas Latvijā un Liepājā izskanējušās baumas par finansējuma samazinājumu kompensējamiem medikamentiem 830 000 latu apmērā.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA Liepājas nodaļa
[email protected]

Dalies ar ziņu