Skip to main content

VIENOTĪBAS pārstāviji piedalās EPP kongresā Marseļā

Laikā no 6. – 8. decembrim Marseļā, Francijā, notiek Eiropas tautas partiju (EPP) kopas ikgadējais kongress. Tajā piedalās arī partijas VIENOTĪBA priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis un Eiropas Parlamenta deputāti Inese vaidere un Krišjānis Kariņš, kā arī VIENOTĪBAS biedrs Rolands Irklis.

EPP Kongress norisinās ļoti saspringtā laikā, kad globālās ekonomiksās krīzes iespaidā un atsevišķu Eiropas Savienības dalībvalstu tuvredzīgas fiskālās politikas rezultātā ir apdraudēta Eiro valūtas stabilitāte, bet pat izskan runas par Eiropas Savienības iespējamu sadalīšanos. Šādi politiski izaicinājumi EPP grupai ir ļoti aktuāli, jo tieši EPP politiķi konsekventi ir atbalstījuši un virzījuši Eiropas savienības ideju, kas nesis stabilitāti un izaugsmi kontinetā. Tas ir aktuāli arī tāpēc, ka EPP grupu pārstāv visas vadošās ES amatpersonas – Ž. M. Barosso, H. Van Rompejs, A. Merkele, N. Sarkozī un, protams, vispārēju starptautisku atzinību guvušais Latvijas ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Kongresa pamattēmas būs Eiropas vienotības stiprināšana, ekonomiskās krīzes pārvarēšana un konkurētspēja globālajos procesos, Eiropas nākotne, tās jaunā kohēzijas, investīciju un tirdzniecības politika un citi nozīmīgi EPP Eiropas jautājumi un mūsdienu izaicinājumi.

Informāciju sagatavoja:
Ģirts Valdis Kristovskis
Vienotības priekšsēdētāja vietnieks

 

Dalies ar ziņu