Skip to main content

VIENOTĪBAS pašvaldību vadītāji: Ušakova ieplānotā Rīgas separātisma un Latvijas lauku iztukšošanas akcija ir izgāzusies

Saskaņas Centra (SC) ieplānotā Rīgas separātisma un Latvijas lauku iztukšošanas akcija ir izgāzusies. Rīgas pašvaldības vadītājam Nilam Ušakovam beidzot jāatzīst sava kļūda un jāatceļ paša apstiprinātais paaugstinātais braukšanas tarifs Rīgas sabiedriskajā transportā, komentējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas lēmumu atzīt par prettiesisku un atcelt Rīgas domes ieceri ieviest diferencētu braukšanas maksu pilsētas sabiedriskajā transportā, norāda partiju VIENOTĪBA pārstāvošie pašvaldību vadītāji.

Jau no paša sākuma Pierīgas pašvaldību vadītajiem nebija šaubu, ka Rīgas pašvaldības vadītāja Nila Ušakova iecerētā afēra ar „Rīgas Satiksmes” finansēšanu uz nerīdzinieku rēķina ir lemta neveiksmei, norāda Salaspils mērs Raimonds Čudars.

SC ieplānotā Rīgas separātisma un Latvijas lauku iztukšošanas akcija ir izgāzusies. Ušakovam būtu beidzot jāatzīst sava kļūda un jāatceļ paša apstiprinātais paaugstinātais braukšanas tarifs Rīgas sabiedriskajā transportā, pauž Čudars.

Arī Cēsu mērs Jānis Rozenbergs norāda, ka SC iecerētā Latvijas iedzīvotāju sadalīšana šķirās nav draudzīgs žests. Ikvienam valsts iedzīvotājam jājūtas gaidītam savā galvaspilsētā – Rīgā.

Rīga ir īpašā situācijā. Ik dienas tajā kā mūsu valsts galvaspilsētā ieplūst desmitiem tūkstoši cilvēku, lai paveiktu lietas, ko ikdienā savā dzīves vietā nevar. Vai tā ir ārsta vizīte vai kāda tuvinieka apmeklēšana kādā no slimnīcām, vai došanās uz universitāti, vai vienkārši uz konferenci, norāda Rozenbergs

Cēsu mērs arī atgādina, ka nākamgad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, šim mērķim saņemot gan pašvaldības, gan valsts finansiālu atbalstu. „Visi Latvijas iedzīvotāji būtu pelnījuši baudīt izcilo kultūras programmu. Tāpēc saskaņas uzurpēšana par labu Latvijas iedzīvotāju sadalīšanai šķirās, manuprāt, nav draudzīgs žests,” pauž Rozenbergs.

Saeimā atbalstīti VIENOTĪBAS frakcijas deputātu rosinātie grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, liedzot izmantot iedzīvotāju deklarēto dzīvesvietu kā vienīgo iemeslu atšķirīgas braukšanas maksas noteikšanai sabiedriskajā transportā, saglabājot iespēju noteikt braukšanas maksas atlaides gan pašvaldības teritorijā deklarētajiem pensionāriem un skolēniem, gan citām sociālajām sabiedrības grupām. Šīs likuma izmaiņas ir ārkārtīgi nepieciešamas, lai preventīvi novērstu cilvēka pamattiesību ierobežojumus, norāda VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA jau iepriekš uzsvērusi, ka Latvija ir vienots veselums, Latvijas iedzīvotāju dalīšana „savējos” un „svešajos”, pretnostatot Rīgu citiem Latvijas novadiem ir nepieņemama. Tāpat partija vērš uzmanību, ka centieni mākslīgi palielināt Rīgā deklarējušos iedzīvotāju skaitu ievērojami mazinās šo – pārējo pašvaldību rīcībspēju. Rīgas ekonomiskās labklājības radīšanā piedalās visa Latvija, pauž VIENOTĪBA.

Dalies ar ziņu