Skip to main content

VIENOTĪBAS prioritāte – minimālās algas, neapliekamā minimuma, atvieglojumu par apgādājamajiem palielināšana

Partijas VIENOTĪBA nākamā gada valsts budžeta prioritāte būs minimālās algas, neapliekamā minimuma un atvieglojumu par apgādājamajiem palielināšana, šodien, 10. aprīlī, pēc diskusijas ar finanšu ministru Andri Vilku un labklājības ministri Ilzi Viņķeli, lēmuši partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti.

Deputāti pauda atbalstu Finanšu ministrijas (FM) un Labklājības ministrijas (LM) kopīgi izvirzītajām prioritātēm sociālās nevienlīdzības mazināšanai sabiedrībā, norādot, ka šādi vislielākais atbalsts tiks sniegts tieši mazo un vidējo algu saņēmējiem un ģimenēm ar bērniem.

Tāpat, saglabājoties pozitīvajām tendencēm valsts ekonomikas attīstībā un samazinoties sociālā budžeta deficītām, vēl šogad jāatsāk mazo pensiju indeksācija, visu pensiju indeksāciju atjaunojot no 2014.gada, uzsver VIENOTĪBA.

Šiem jautājumiem jābūt absolūtai valdības prioritātei, veidojot nākamā gada valsts budžetu, lai valsts attīstībā vērojamo izaugsmi savā ikdienā izjustu ikkatrs Latvijas iedzīvotājs, īpaši iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem un strādājošas ģimenes ar bērniem, norāda VIENOTĪBA.

Deputāti pauž atbalstu Finanšu ministrijas ierosinājumam nākamajā gadā minimālo algu palielināt no līdzšinējiem 200 uz 225 latiem (320 eiro). Savukārt neapliekamo minimumu no nākamā gada piedāvāts diferencēt – lielākajām algām saglabāt pašreizējo 45 latu apmērā, bet mazākajām algām palielināt līdz 84 latiem jeb 120 eiro. Par minimālās algas slieksni vēl notiks plašākas diskusijas. Tāpat tiek piedāvāts arī palielināt atvieglojumu par apgādībā esošām personām 2014. gadā līdz 98 latiem (140 eiro).

Darba grupa, kurā strādāja FM, LM, Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības padomes, kā arī valdības sociālo un sadarbības partneru (Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera) pārstāvji, rosina arī 2015. gadā pakāpeniski palielināt minimālo algu, neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošām personām.

Tādējādi nākamajā gadā minimālā alga valstī varētu būt jau 320 eiro, bet 2015. gadā to varētu palielināt vēl par 10 eiro. Savukārt atvieglojumu par apgādībā esošu personu varētu palielināt līdz 160 eiro. Neapliekamais minimums 2015.gadā varētu būt līdz 130 eiro.

Vienlaikus paredzēts turpināt jau uzsākto reformu darbaspēka nodokļu politikā, kas paredz iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanu šogad līdz 24%, līdz 22% 2014.gadā, un 2015.gadā samazināt vēl līdz 20%.

Dalies ar ziņu