Skip to main content
VIENOTĪBAS deputāti iesniedz Saeimā likumprojektu par atbalstu NVO

VIENOTĪBAS Saeimas deputāti rosina ieviest NVO atbalsta mehānismu ar iedzīvotāju personisku iesaisti

Partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāti aicina Latvijas pilsonisko sabiedrību uz sadarbību, lai izveidotu pārskatāmu un ilgtspējīgu nevalstisko organizāciju (NVO) finansēšanas modeli, dodot iespēju katram Latvijas iedzīvotājam novirzīt 1% no viņa maksājamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa nevalstisko organizāciju finansēšanai.

“Mums, tiekoties ar daudzām NVO, kā arī pašiem darbojoties pilsonisko sabiedrību veidojošās organizācijās, šobrīd ir skaidrs, ka nodokļu reformas ietekmē ir krasi samazinājies finansējums NVO sektoram. Papildus tam, 2018. gadā Latvijas finanšu sistēmas attīrīšanās rezultātā tika pārtraukts finansējums neskaitāmu NVO administrēšanai. Mēs vienmēr esam atbalstījuši Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) labas pārvaldības principu ieviešanu Latvijas valsts pārvaldē un finanšu sistēmas caurskatāmību. Tas nozīmē, ka pēc Latvijas finanšu sistēmas attīrīšanās mums ir jāmaina NVO finansēšanas sistēma,” uzsvēra Astrīda Harju, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāte un viena no iniciatīvas autorēm.

“Tiekoties ar NVO pārstāvjiem, esam secinājuši, ka uzņēmējiem vairs nav izdevīgi ziedot sabiedriskā labuma statusu ieguvušām organizācijām un tas rada draudus kvalitatīvu un ilgtspējīgu NVO (labdarības, izglītības, kultūras, un citu atbalstošu fondu, sporta klubu, draudžu) darbībai šobrīd.

 

NVO sektors stiprina Latvijas demokrātiju un veicina iedzīvotāju līdzdalību pilsoniskajā sabiedrībā.

 

To mēs esam atgādinājuši kopš 2010.gada 11. augusta tikšanās ar eLPA pārstāvjiem,” pauda Veiko Spolītis, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāts un viens no iniciatīvas autoriem.

VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāti aicina NVO sniegt savus priekšlikumus un redzējumu par ilgtspējīga NVO atbalsta modeļa izveidi, lai kopīgi ar citām Latvijas politiskajām partijām spētu vienoties par Latvijas demokrātijas attīstībai un izaugsmei tik nozīmīgo jautājumu.

Partija VIENOTĪBA kopā ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanām ir izveidojušas partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās Ministru prezidenta amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš.

 

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts:[email protected]

Dalies ar ziņu