Viesos pie EP deputātes Ineses Vaideres – Latvijas labākie ekonomikas skolotāji
Rīga, 14. jūlijā. Jau vairākus gadus EP deputāti Inesi Vaideri un praktiskās biznesa izglītības ekspertu Latvijas skolās biedrību „Junior Achievement – Latvia” (JAL) vieno labas sadarbības saites. Gan Starptautiskās ēnu dienas, gan arī skolēnu biznesa plānu konkurss ir divi zīmīgākie projekti, kuros piedalās deputāte. Taču viens no šiem projektiem ir īpašs – konkurss „Gada labākais skolēns un skolotājs ekonomikā”, kurā balvu – uzaicinājumu viesoties pie Ineses Vaideres Eiropas Parlamentā Briselē – jau trešo gadu saņem labākie ekonomikas skolotāji.
Šī gada 12. un 13. jūlijā I. Vaidere savu viesu pulkā sveica arī Intu Jorniņu, Jelgavas Spīdolas skolas ekonomikas skolotāju, kura šogad ieguva arī Latvijas labākās ekonomikas skolotājas titulu, kā arī pārējās 4 laureātes – Ligitu Druvu no Rīgas Tirdzniecības tehnikuma, Ingu Ozolu no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Jutu Birznieci no Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas, Birutu Aņisimovu no Kārsavas vidusskolas, labākās ekonomikas skolotājas savā novadā. Brauciena laikā skolotājiem bija iespēja apskatīt Eiropas Parlamentu, iepazīties ar ES institūciju darbu un EP deputāta darba pienākumiem, kā arī apmeklēt Briseles ievērojamās vietas.
„Skola rada pamatu dzīvei, tai jāsniedz izglītība – pamats nākotnei, un jāpalīdz izvērtēt intereses, kuras var palīdzēt tālākajā dzīves gaitā. Tomēr vienīgi talantīgs, savā darbā patiesi ieinteresēts, sadarbībai ar skolēnu atvērts un pozitīvi domājošs skolotājs ir tas, kurš spēj dot vēl vairāk – pašapziņu, drosmi, domātspēju, analītiskās prasmes, tāpēc esmu ļoti pagodināta savu viesu pulkā sastapt šādus skolotājus.Īpašs gandarījums man ir par to, ka šogad labākās ekonomikas skolotājas godā ir manas dzimtās pilsētas Jelgavas iedzīvotāja,” pēc tikšanās ar viesiem teica deputāte. „Paldies arī biedrībai „Junior Achievement – Latvia” par darbu, ko tā veic Latvijas skolās, piedāvājot jauniešiem attīstīt tās prasmes, kuras Latvijai būs īpaši nepieciešamas – ne tikai patlaban, ekonomikas izaugsmes un trauslās stabilitātes veidošanā, bet arī turpmākā nākotnē valsts attīstības veicināšanā.”