Skip to main content

Vilks apstiprināts par jauno finanšu ministru

Trešdien, 3. novembrī, Saeima par jauno finanšu ministru Valda Dombrovska vadītājā Ministru kabinetā ir apstiprinājusi Andri Vilku (Vienotība).

Savā profesionālajā karjerā A. Vilks bija SEB bankas padomnieks ekonomikas jautājumos, kā arī ir bijis SEB bankas galvenais ekonomists. A. Vilks arī bijis Ministru prezidenta Valda Dombrovska padomnieks ekonomikas un finanšu jautājumos un konsultējis Ministru prezidentu Ivaru Godmani banku jautājumos.

A. Vilks ir absolvējis Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas fakultāti, papildinājis zināšanas investīciju, finanšu analīzes, vadības un mārketinga nozares kursos Latvijā un ārvalstīs. A. Vilks ir dzimis 1963. gadā.

Nomainot Einaru Repši finanšu ministra amatā, A. Vilks pateicas viņam un visam Finanšu ministrijas resora kolektīvam par līdzšinējo ieguldījumu valsts finanšu nozarē, kā arī par paveikto, lai varētu pēc iespējas ātrāk atjaunot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

„Būdams Ministru prezidenta padomnieks, esmu rūpīgi sekojis valdības darbam valsts finanšu nozarē, tāpēc esmu gatavs turpināt Einara Repšes iesākto darbu, lai nodrošinātu valdības lēmumu konsekvenci. Pirmais uzdevums manā darba kartībā ir nākamā gada valsts budžeta sagatavošana un apstiprināšana Saeimā,” norādīja jaunais finanšu ministrs A. Vilks.

Savukārt E. Repše, atstājot ministra amatu, pateicas ministrijas darbiniekiem par darbu Latvijas valsts labā. „Laiks, ko esam strādājuši kopā, ieies mūsu valsts tautsaimniecības vēsturē, jo kopīgiem spēkiem esam spējuši apturēt valsts ekonomikas lejupslīdi un nodrošināt valsts maksātspēju,” atvadoties, norādīja E. Repše.
 

 

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu