Skip to main content

Vilks: turpmāka rūpniecības attīstība būs atkarīga no pieejamā kvalificētā darbaspēka

Pirmdien, 3. janvārī, Centrālās statistikas pārvalde ir publicējusi datus par rūpniecības produkcijas izlaidi 2010. gada novembrī. Salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, rūpniecības izlaide samazinājusies par 0,3 %. Novembrī turpinājusies pēdējo mēnešu tendence, kad rūpniecības izlaidē pārmaiņus bija novērojami kāpumi un kritumi, kopējam izlaides līmenim saglabājoties nemainīgi augstā līmenī.

Mēneša laikā apstrādes rūpniecība samazinājusies par 0,6 %. Straujāks kāpums novērots nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 10,6 %, gada laikā kāpinot izlaidi jau par 63,6 %, bet lielāko kritumu mēneša laikā piedzīvojusi automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozare – par 45,5 %, gada laikā tomēr saglabājot joprojām strauju izaugsmi. Rūpniecības izlaidē pārējās nozarēs nav novērojamas būtiskas svārstības mēneša laikā.

Saistībā ar pagājušā gada augsto izlaides līmeni novembrī ir samazinājies rūpniecības pieauguma temps gada griezumā. Salīdzinot ar iepriekšēja gada novembri, rūpniecība pieaugusi par 11,4 %, kas ir par 9,7 procentpunktiem mazāk nekā oktobrī.

Vairāku pēdējo mēnešu rūpniecības dati liecina, ka aizvien vairāk rūpniecības sektoru sāk balstīt vietējā tirgus atkopšanās. Īpaši svarīgi tas ir laikā, kad Eiropā saglabājas nenoteiktība par valstu budžeta konsolidāciju ietekmi uz turpmāku pieprasījuma attīstību eiro zonas valstīs, kā arī ekonomikas attīstības perspektīvām 2011. gadā,” skaidro finanšu ministrs Andris Vilks.

Turpmāka rūpniecības attīstība būs atkarīga ne tikai no jaunām investīcijām, bet arī no pieejamā kvalificētā darbaspēka, kas varētu šīs tehnoloģijas apkalpot, jo aizvien vairāk uzņēmumi sūdzas par kvalificētu darbinieku trūkumu. Tādēļ atbilstoša profesionālā apmācība kļūst arvien aktuālāka.

Lai arī novembrī Eiropas Komisijas publicētie ražotāju apsekojuma rezultāti kopumā nedaudz pasliktinājās, tomēr attiecībā uz gaidāmo produkcijas izlaidi nākamajos mēnešos uzrāda būtiskus uzlabojums, kas ļauj cerēt uz pozitīvu rūpniecības izlaidi turpmākajos mēnešos.
 

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu