Skip to main content

Vilks uzdod sniegt informāciju par korupcijas risku novēršanu FM un VID

Ceturtdien, 3. februārī, finanšu ministrs Andris Vilks uzdeva Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāram Mārtiņam Bičevskim, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Nelijai Jezdakovai sniegt izsmeļošu informāciju par veiktajām darbībām korupcijas risku novēršanā attiecīgajās iestādēs.

„Patlaban, kad tiek veikts ļoti nozīmīgs darbs pie ēnu ekonomikas apkarošanas valstī – FM un VID amatpersonu rīcībai ir jābūt priekšzīmīgai un caurskatāmai. Jelkāda veida informācija par korupcijas riskiem grauj ministrijas un VID reputāciju, bet tas man kā ministram nav pieņemams. Pret korupcijas gadījumiem publiskajā pārvaldē tiesībsargājošajām iestādēm ir jāvēršas ar visu bardzību,” uzsver A. Vilks.

Lai gūtu pārliecību par to, ka korupcijas riski tiek pastāvīgi novērtēti, analizēti un FM, kā arī VID tiek veikts viss iespējamais to novēršanai, ministrs uzdeva līdz šā gada 11. februārim iesniegt korupcijas novēršanas pasākumu plānu.

Ministrs arī uzdeva sniegt informāciju, kā tiek nodrošināta korupcijas risku analīze FM un VID.

M. Bičevskim un N. Jezdakovai Vilks lūdz iesniegt iestāžu vadības rīcībā esošo informāciju (likumā pieļaujamā informācijas apjomā) par kriminālprocesiem par kukuļdošanu, kukuļņemšanu, kuros iesaistīti FM un VID ierēdņi vai darbinieki.

VID ģenerāldirektorei papildus uzdots informēt par konkrētiem darba rezultātiem noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā VID ierēdņu un darbinieku darbībā 2009. un 2010. gadā.


Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu