Skip to main content

Viņķele aicina palielināt atbalstu jaunajām ģimenēm, mazinot nevienlīdzību

INFOGRAFIKA

Šodien sasauktajā preses konferencē par demogrāfiju, labklājības ministre Ilze Viņķele mediju pārstāvjus iepazīstināja ar Labklājības ministrijas piedāvāto nākamā gada demogrāfijas risinājumu, kā arī norādīja uz nepilnībām Nacionālās apvienības uzstādītajā „ultimātā".

Kā uzsvēra ministre, NA piedāvājums pagarināt vecāku pabalstu līdz bērna pusotra gada vecumam visvairāk ietekmētu tieši turīgāko ģimeņu ienākumus, turklāt, lai to īstenotu, valstij būs jāceļ sociālā nodokļa likme. Tikmēr LM visām jaunajām māmiņām pēc bērna gada vecuma sasniegšanas piedāvā turpināt saņemt minimālo bērna kopšanas pabalstu Ls 120 apmērā, kā arī māmiņām vai tētiem, kas dodas strādāt, mācīties vai ir reģistrējušās Nodarbinātības valsts aģentūrā, piešķirs pabalstu Ls 100 apmērā. Ar šī risinājuma palīdzību iespējams arī novirzīt papildu atbalstu bērniem no nepilnām ģimenēm, kuru vecāki izvairās pildīt savas finansiālās saistības. Kā ziņots iepriekš, šie bērni joprojām saņem krīzes laikā samazināto atbalstu Ls 35 – 40 mēnesī, taču tieši nepilnās ģimenes ir nabadzības riskam visvairāk pakļautā sabiedrības grupa. Ministre iestājas par to, lai atbalsts tai tiktu palielināts vismaz pirmskrīzes līmenī, t.i. Ls 50 – 60 mēnesī.

Viņķele norādīja, ka ar LM risinājuma īstenošanu nākamajā gadā tiktu ievēroti nevienlīdzības mazināšanas principi, nebūtu jāceļ sociālā nodokļa likme un jaunie vecāki, ja to vēlētos, varētu iesaistīties darba tirgū vai mācībās. Ministre uzsvēra, ka lai saņemtu Ls 100 pabalstu, pietiks, ja vecāks strādās kaut dažas stundas nedēļā.

„Reizēm forma aizēno saturu un mēs aizmirstam, ka mūsu mērķis ir atbalsta palielināšana ģimenēm ar bērniem. Ultimāti ir kara laika termins, kas miera laikā liecina par vājumu un argumentu trūkumu, nevis efektīvākā risinājuma meklēšanu," tā NA uzstādīto ultimātu komentē Viņķele.

Papildus informācija:
Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 26486312
[email protected]

Dalies ar ziņu