Skip to main content

Vispārējās valdības budžeta deficīta statistika 2012. gadā tiek precizēta nebūtiski

Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda 2013. gada oktobra notifikācijas rezultāti būtiski neatšķiras no pavasarī Eiropas Savienības Statistikas birojam „Eurostat” iesniegtajiem 2012. gada datiem.

Oktobra notifikācijas dati parāda, ka vispārējās valdības budžeta deficīts 2012. gadā bija 203,3 miljoni latu jeb 1,3% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Salīdzinājumā ar pavasara notifikāciju budžeta deficīts ir palielinājies par 0,1 procentpunktu no IKP (no 1,2% uz 1,3% no IKP).

Lai gan atbilstoši Valsts kases saimnieciskā gada pārskatam salīdzinājumā ar operatīvajiem datiem pēc naudas plūsmas kopbudžeta finansiālais pārpalikums ir nedaudz palielinājies, tomēr notifikāciju starpposmā vispārējās valdības deficītu negatīvi ietekmēja precizētie dati par vispārējās valdības sektorā ietilpstošo komersantu saimnieciskās darbības rezultātiem un kopbudžeta grāmatvedības bilances precizējumi atbilstoši iegrāmatotajām prasījuma tiesībām un neapmaksātajām saistībām.

Finanšu ministrijas vispārējās valdības budžeta deficīta novērtējums 2013. gadam uz budžeta paketes iesniegšanas brīdi Saeimā bija 1,6% no IKP, tomēr budžeta izpilde šā gada deviņos mēnešos tieši valsts budžetā ļauj prognozēt, ka kopumā gada izpilde varētu būtu labāka par plānoto.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu