Skip to main content

Zanda Kalniņa-Lukaševica ar Bundestāga parlamentāriešiem pārrunā aktuālo situāciju Ukrainā un reģiona drošību

9. februārī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Vācijas Bundestāga Eiropas lietu komisijas vadītāju Ginteru Krihbaumu (Gunther Krichbaum) un komisijas deputātiem. Viņi Latvijā ieradušies darba vizītē, lai pārrunātu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātes, aktuālo situāciju Ukrainā, kā arī reģiona drošību.

Z. Kalniņa-Lukaševica pauda gandarījumu, ka, reaģējot uz pēdējā laika notikumu attīstību Ukrainā, ES Ārlietu padome ir demonstrējusi ES pozīcijas vienotību, un izteica cerību, ka Eiropas Savienība paliks vienota arī turpmāk. Svarīgi ir turpināt starptautisko finanšu atbalstu, lai sekmētu Ukrainas ekonomikas atveseļošanos un reformu īstenošanu, un pieredzes nodošanu reformu īstenošanā.

Puses bija vienisprātis, ka Krievijas propaganda rada kopīgus izaicinājumus ES dalībvalstīm, tādēļ ir nepieciešams uzlabot ES stratēģiskās komunikācijas spējas. Z. Kalniņa-Lukaševica atzina, ka nesenajā Minhenes Drošības konferencē tika plaši diskutēts ne tikai par Kremļa agresīvās politikas apturēšanu, bet arī par drošības, tai skaitā EDSO un NATO spēju, stiprināšanu visā reģionā.

Tikšanās noslēgumā Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka, neraugoties uz Ukrainas krīzes aktualitāti, Latvijas prezidentūra turpinās darbu, lai veicinātu ES izaugsmi, risinātu digitālos jautājumus un stiprinātu ES lomu starptautiskajā arēnā. Kā īpaša papildu prioritāte ir ES iekšējā drošība.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu