Skip to main content

„Ziņas arī par tavu nāvi var būt pārsteidzīgas” jeb žurnālistikas paraugstunda

Veselības ministrija noraida plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, ka Ozolnieku pašvaldības iedzīvotājs miris, nesaņemot neatliekamo medicīnisko palīdzību zobārstniecībā. Televīzijas sižetā minētais vīrietis ārstējas un aprūpi saņem VSIA Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrā.

Ir saprotama plašsaziņas līdzekļu vēlme ziņu konkurences apstākļos meklēt sensācijas, taču aicinām apzināties, ka šādas nepārbaudītas un traģiskas informācijas paušana par pacienta nāvi, rada sabiedrībā nevajadzīgu spriedzi un bažas par iespējām saņemt kvalitatīvu, savlaicīgu un valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, ko mediķi ikdienā pašaizliedzīgi sniedz simtiem Latvijas iedzīvotāju. TV3 ziņu raidījuma sižets 2012. gada 27. janvārī par Ozolnieku novada pašvaldības iedzīvotāju ir radījis nepamatotu rezonansi un negācijas sabiedrībā, nerunājot par pašam pacientam nodarīto morālo kaitējumu. Atliek vien cerēt, ka šis sižets ir rupja žurnālista kļūda, nevis apzināta ļaunprātība vai politisks pasūtījums.

„Es labi apzinos, ka mūsu veselības aprūpes sistēmā vēl ir daudz kā nesakārtota un ne visiem cilvēkiem vienmēr ir pieejama savlaicīga plānveida palīdzība. Taču tieši šī iemesla dēļ es kļuvu par veselības ministri un aizsāku vairākas reformas, kuru mērķis ir mainīt veselības aprūpes sistēmu, piesaistot papildu finansējumu veselības aprūpei un paplašinot tās pieejamību,” pauž veselības ministre Ingrīda Circene.

„Es augstu vērtēju žurnālistu vēlmi informēt sabiedrību par dažādiem problēmjautājumiem, taču, to darot, informācija ir jāatspoguļo precīzi, ievērojot cilvēka tiesības uz personiskās dzīves neaizskaramību un veselības datu konfidencialitāti. Sižeti par veselības aprūpi sabiedrībā izraisa plašu rezonansi, tomēr pamatjautājums ir – kādu vēsti katra šāda ziņa nes sabiedrībai un kādus secinājumus no tā varam izdarīt. Tiek veikts nopietns darbs, uzlabojot veselības aprūpi, bet tas nevar notikt vienā dienā un tam ir vajadzīgs jūsu – sabiedrības – atbalsts,” uzsver veselības ministre.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Lapinska  
Veselības ministres Ingrīdas Circenes
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr.: 26339264
[email protected]

 

Dalies ar ziņu