Skip to main content

1.oktobrī Mājokļu un vides komitejā lems par RNP valdes atbrīvošanu no amata

Rīgas domes Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti ir iesnieguši deputātu pieprasījumu, aicinot rīt 1. oktobrī Mājokļu un vides komitejā lemt par pašvaldības kapitālsabiedrības Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valdes atbrīvošanu no amata.

Jautājumu tika plānots izskatīt jau 17. septembra komitejas sēdē, tomēr RNP valdes locekļi uz sēdi nebija ieradušies, kā iemeslu minot lielo informācijas apjomu, ar ko jāiepazīstas. Neskatoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu vairākums piekrita lēmumprojektu par RNP valdes atbrīvošanu no amata izskatīt nākamajā sēdē.

Komitejā RNP valdes locekļiem būs jāatbild par Mājokļu un vides departamenta vēstulē norādītajiem pārkāpumiem, kas apliecina RNP pienākumos ietilpstošo darbību neveikšanu pilnā apmērā. Tā departaments norāda, ka dzīvokļu īpašnieki netiek informēti par konstruktīvo elementu un inženiertehnisko iekārtu sliktu tehnisko stāvokli, ēku apsekošana tiek veikta formāli, netiek nodrošināti notekcauruļu un pamatu apmaļu remontdarbi, nepietiekami tiek kontrolēti ūdens starpību veidošanās iemesli, kā arī minēti vairāki citi būtiski pārkāpumi. Departaments norāda arī uz darbinieku nepietiekamu kompetenci un labas pārvaldības neievērošanu.

„Valsts Kontroles un Mājokļu un vides departamenta atklātie pārkāpumi ir pietiekami, lai nekavējoties atbrīvotu Rīgas namu pārvaldnieka valdi. Viņu nevēlēšanās pārkāpumus novērst rada zaudējumus rīdziniekiem, kuri turpina pārmaksāt par apsaimniekošanu,” uzsver deputāts Valdis Gavars.

Valsts Kontrole revīzijā Rīgas namu pārvaldniekā atklāja, ka dzīvokļu īpašnieki, maksājot par sava īpašuma pārvaldīšanu, ir seguši gandrīz visus ar māju pārvaldīšanu nesaistītos izdevumus. Atklāti arī citi pārkāpumi.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde notiks rīt 1. oktobrī plkst. 9:00, 610. telpā. Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties komitejas sēdē.

Papildus informācija:
Edgars Ikstens
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu