Skip to main content

Rinkēvičs pārrunā ASV atbalstu Baltijas reģiona drošībai

ANO Ģenerālās asamblejas 70. sesijas laikā Ņujorkā 29. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) un Igaunijas Ārlietu ministrijas politiskais direktors Paulu Tēsalu (Paul Teesalu) tikās ar ASV valsts sekretāra vietnieku Antoniju Blinkenu, lai pārrunātu drošības politikas jautājumus, tostarp gatavošanos NATO Varšavas samitam, krīzi Sīrijā un situāciju Ukrainas austrumos.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka saistībā ar gaidāmo NATO Varšavas samitu 2016. gadā ir jāstrādā pie ilgstošas un būtiskas NATO sabiedroto spēku klātbūtnes Baltijas reģionā. Vienlaikus ir jāstiprina NATO austrumu ārējo robežu drošību. A. Blinkens apliecināja ASV politisku un praktisku atbalstu šī jautājuma risināšanā.

Sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra, ka NATO 5. pants ir jāinterpretē paplašināti, skatot arī hibrīdkara drauda elementus. Ministrs vērsa uzmanību, ka Sīrijas problēmas risināšana nekādā veidā nedrīkst aizēnot situācijas stabilizāciju Ukrainas austrumos un Minskas vienošanos izpildi.

A. Blinkens pozitīvi novērtēja Latvijas lēmumu aizsardzības budžetam 2016. gadā atvēlēt 1,4% no IKP un apņemšanos līdz 2018. gadam sasniegt 2% no IKP, kas atbilst NATO noteiktajiem kritērijiem.

Papildus informācija:
Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu