Skip to main content

2013. gadā Ziemeļu nākotnes forums notiks Rīgā

Šodien, 9. februārī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā notika “Ziemeļu nākotnes forums” („Northern Future Forum”), kura noslēgumā Lielbritānijas, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu vadītāji atbalstīja Ministru prezidenta Valda Dombrovska priekšlikumu nākamgad to organizēt Rīgā. Līdz ar to nākamā gada sākumā Rīgā pulcēsies deviņu valstu premjerministri, eksperti un uzņēmēji, lai meklētu risinājumus izaicinājumiem, ar kuriem saskaras visas reģiona valstis.

Stokholmā notikušajā forumā tika meklētas atbildes uz diviem jautājumiem – kā sekmēt to, lai aizvien vairāk sieviešu uzsāk savu biznesu un ieņem vadošos amatus uzņēmumos, un kā sekmēt gados vecāko iedzīvotāju palikšanu darba tirgū.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis: “Visa Eiropa saskaras ar negatīvām demogrāfiskajām tendencēm, tādēļ aizvien aktuālāks kļūst jautājums kā radīt labvēlīgus apstākļus, lai iespējami vairāk cilvēku piedalītos darba tirgū. Tas kļūst par izšķirošu jautājumu mūsu reģiona tālākajā izaugsmē, tādēļ jāmeklē jauni veidi kā pilnvērtīgāk izmantot mūsu darbaspēku, atbalstot gan sieviešu, gan senioru iniciatīvas.

Latvijā, kur sieviešu īpatsvars augstākajās uzņēmējdarbības un pārvaldes pozīcijās ir pat augstāks nekā dažās Ziemeļvalstīs, liels pienesums ir arī nevalstiskajām organizācijām, kas iedvesmo un motivē sievietes sevi īstenot darba tirgū vai ar savu iniciatīvu radīt jaunas darba vietas sev un citiem. Savukārt senioru nodarbinātību nevar pretstatīt jauniešu nodarbinātībai, jo mums nepieciešama gan pieredze, gan jauniešu enerģija. Tādēļ jārada priekšnosacījumi, lai tiem, kas spēj un vēlas turpināt darbu arī pēc pensionēšanās vecuma sasniegšanas, šāda iespēja būtu”.

Foto no pasākuma

Par forumu:
Pirmo reizi forums notika 2011. gada janvārī Londonā. To organizēja Apvienotās Karalistes valdība, lai dalītos pieredzē starp Apvienoto Karalisti, Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. 2011.gada forumā valstis prezentēja vairāk nekā 40 labākās prakses un sasniegumus zaļās ekonomikas un ilgtspējīga biznesa, tehnoloģiju un inovāciju, kā arī nodarbinātības, ģimenes un dzimumu līdztiesības jomās. Plašāka informācija par forumu.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

 

Dalies ar ziņu