Skip to main content

Veselības ministre tiekas ar Eiropas Hemofilijas konsorcija prezidentu

Šodien, 9. februārī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Eiropas Hemofilijas konsorcija prezidentu Braienu O’Mahoniju (Brian O’Mahony), lai pārrunātu jautājumus par hemofilijas pacientu aprūpi.

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene apliecināja, ka ministrija izprot hemofilijas slimnieku veselības aprūpes nozīmi. Pagājušajā gadā valsts apmaksājusi pilnā apjomā nepieciešamās zāles hemofilijas pacientiem par vairāk kā 1,2 miljoniem latu. Vienlaikus ministre atzina, ka palielinoties veselības aprūpes finansējumam, būtu iespējams uzlabot hemofilijas slimnieku aprūpi.

Eiropas Hemofilijas konsorcija prezidents Braiens OMahonijs informēja par jautājumiem, ko organizācija cenšas risināt citās valstīs, tostarp vēlmi vairāk iesaistīt pacientu organizācijas jautājumu lemšanā par hemofilijas slimnieku ārstēšanu. Tāpat kā viens no diskutējamiem jautājumiem tika norādīta arī iespēja veikt ģenētikas analīzes sievietēm riska grupā, lai, plānojot mazuli, varētu savlaicīgi atklāt, vai gaidāmajam bērniņam pastāv risks slimot ar kādu no asins recēšanas traucējumiem.

Tikšanās noslēgumā veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka Veselības ministrija ir atvērta sadarbībai ar sabiedriskajām organizācijām, dažādām institūcijām un sabiedrības grupām, aicinot tās iesaistīties priekšlikumu iesniegšanā veselības aprūpes pilnveidošanai. Vienlaikus ministre piebilda, ka jāņem vērā ierobežotais nozares finansējums, kādēļ visus priekšlikumus ne vienmēr ir iespējams īstenot.

VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu