Skip to main content

Andris Vilks viesos pie VJO

15. februārī pie VIENOTĪBAS Jaunatnes organizācijas viesojās Latvijas Republikas Finanšu ministrs Andris Vilks, lai diskutētu par tēmu “Latvijas ekonomiskais stāvoklis, budžets un tālākā attīstība”, diskusijas gaitā tika aizskartas arī tādas tēmas kā Eirozonas krīze un finanšu problēmas gan Eiropas, gan citās pasaules valstīs.

Andris Vilks norādīja, ka pašreizējie Latvijas finanšu rādītāji ir labāki, kā tika gaidīts. Šajā laikā ir veiktas nozīmīgas darbības, kas sekmējušas Latvijas ekonomisko atveseļošanos – vērojama Latvijas izaugsme. Taču svarīgi rēķināties, ka Latvijas ekonomisko stāvokli ietekmē arī ārējie faktori – viens no tādiem ir Eirozonas krīze.

Finanšu ministrs uzsvēra, ka Eirozonas krīze būtiski ietekmēs situāciju Eiropas valstīs, krīze var turpināties 5 – 7 gadus. Ministrs norādīja, ka dzīves līmenis daudzās Eiropas valstīs ir pārmērīgs, valstis nevēlas mazināt savus izdevumus, tas sekmē problēmu saasināšanos, svarīgi saprast, ka konsolidācija ir nepieciešama un neizbēgama.

A. Vilks pastāstīja, ka Latvija nedzīvo pāri saviem līdzekļiem, ministrs prognozē, ka tieši šī iemesla dēļ, Latvijai, kā arī Lielbritānijai, Skandināvijas un citām Baltijas valstīm nedraud būtiskas problēmas Eirozonas krīzes laikā. Šajā posmā visvairāk var tikt ietekmētas naftas, pārtikas un gāzes cenas, diemžēl inflācijas rādītājus ir grūti prognozēt.

Diskusijas gaitā Finanšu ministrs norādīja uz to, kā veicināt Latvijas izaugsmi. Latvija ir izteikta pakalpojumu sniedzējvalsts, taču ministrs uzsvēra, ka Latvija nedrīkst atstāt novārtā rūpniecību. A. Vilks pastāstīja par Latvijas priekšrocībām – tās ir zeme, meži, lauksaimniecība un mašīnbūve, šajās nozarēs nepieciešams ieguldīt un tās attīstīt. Tāpat jārūpējas par attiecīgās izglītības nodrošināšanu Latvijas augstskolās, lai tiktu sagatavoti speciālisti, kas pārzinātu šīs jomas un būtu gatavi praktiski izmantot savas zināšanas.

Finanšu ministrs Vienotības Jaunatnes organizācijas biedriem novēlēja mīlēt šo valsti un būt drosmīgiem norādīt uz netaisnību, nelikumīgu rīcību – neatteikties no ideāliem un augstiem standartiem, jo tieši drosmīgajiem pieder pasaule un tie virza tās attīstību.

Informāciju sagatavoja:
Laura Krekšina
VIENOTĪBAS jaunatnes organizācijas
Komunikācijas darba grupas vadītāja
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu