Skip to main content

Āboltiņa aicina Čīli atbalstīt Latvijas dalību OECD

„Viena no aktuālajām Latvijas ārpolitikas prioritātēm ir mūsu valsts uzņemšana OECD sastāvā. Latvija ir gatava pēc iespējas īsākā laikā īstenot šo mērķi, un mēs ceram arī uz Čīles atbalstu sarunu procesā par Latvijas dalību šajā organizācijā.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, trešdien, 21. novembrī, tiekoties ar Čīles ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Orasio del Valle Irarazavala (Horacio del Valle Irarrazaval). Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Tā kā vēstnieks viesojās Latvijā laikā, kad tiek atzīmēta mūsu valsts dibināšanas gadadiena, Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja:

„Arī Latvijas dzimšanas diena, kuru nupat kopā atzīmējām, ir iemesls to valstu, kurām nav pastāvīgas vēstniecības mūsu valstī, pārstāvjiem apmeklēt Latviju. Savukārt mums tā ir iespēja vēlreiz pateikties par sniegto atbalstu. Latvija augstu vērtē Čīli kā sabiedroto, kura ir starp tām valstīm, kas nekad nav atzinusi Latvijas okupāciju.”

S. Āboltiņa informēja vēstnieku arī par situāciju mūsu valsts tautsaimniecībā:

„Latvijas ekonomika turpina izaugsmes ceļu un šobrīd, vērtējot ekonomikas pieauguma tempu, atrodas līderpozīcijās Eiropas Savienības valstu vidū.”

Puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Čīles starpā ir izveidojušās draudzīgas un konstruktīvas attiecības, tāpēc abu valstu sadarbībai ir daudz plašākas izaugsmes iespējas ekonomiskajā, transporta un kultūras jomā. Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas uzņēmēju interesi arī Latīņamerikā dibināt jaunus sadarbības kontaktus. Čīles vēstnieks pauda savas valsts interesi izmantot Latviju kā platformu ekonomiskajai sadarbībai ar citiem reģioniem, kā īpaši interesantus tirgus minot Centrālāzijas valstis.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja apliecināja Latvijas interesi stiprināt sadarbību parlamentārā līmenī, informējot vēstnieku, ka šogad Saeimā izveidotā deputātu grupa sadarbībai ar Čīles parlamentu ir solis ceļā uz šī mērķa sasniegšanu. Arī vēstnieks atzīmēja parlamentāro sakaru nozīmi, jo tieši likumdevēja varai un izpildvarai ir būtiska loma starpvalstu attiecībās. Tāpat vēstnieks apliecināja interesi arī Čīles parlamentā izveidot deputātu grupu sadarbībai ar Latvijas parlamentu.

S. Āboltiņa uzsvēra, ka vēstnieka kadences laikā Latvijā gaidāmi vairāki nozīmīgi notikumi, tajā skaitā Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā. Savukārt vēstnieks apliecināja savu gatavību šajā laikā iepazīstināt Latviju ar Čīles kultūru. Tāpat vēstnieks akcentēja nepieciešamību arī ceļotājus no Čīles vairāk informēt par Baltijas valstīm un to kultūru, ņemot vērā, ka tie līdz šim priekšroku devuši ceļojumu galamērķiem citās Eiropas valstīs.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu