Skip to main content

VIENOTĪBA: pašvaldības ir Saeimai un valdībai nozīmīgs sadarbības partneris

Pašvaldības ir nozīmīgs sadarbības partneris gan Saeimai, gan valdībai, norāda partija VIENOTĪBA.

Pašvaldības veido mūsu valsts pamatus, tādēļ partijai vienmēr bijusi svarīga konstruktīva sadarbība gan ar novadiem, gan tos pārstāvošo Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Arī Ministru kabinetā un Saeimā LPS vienmēr bijis cienīts un respektēts sarunu partneris, kas aicināts piedalīties gan parlamenta, gan valdības darbā.

Līdzšinējā veiksmīgā sadarbības pieredze ar LSP ļāvusi Latvijai veiksmīgi pārvarēt ekonomisko krīzi un sasniegt Eiropā straujāko izaugsmes tempu, norāda VIENOTĪBA.

Svarīgi, lai viedokļu nesaskaņas, kas radušās nākamā gada valsts budžeta kontekstā, tiktu atrisinātas. Ņemot vērā virkni valsts nākotnei un izaugsmei nozīmīgu jautājumu, tostarp, nepieciešamos priekšdarbus eiro ieviešanai Latvijā, arī turpmāka cieņpilna, uz savstarpēju izpratni vērsta sadarbība ar LPS būs ļoti nozīmīga. Latvija, tās attīstība un iedzīvotāju labklājība ir mūsu kopīgas intereses, ko apdraud savstarpējas ķildas, pauž VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA atgādina, ka, nākamā gada valsts budžetā saglabājot līdzšinējo iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadales proporciju – 80% no ieņēmumiem saņems pašvaldības, bet 20% –, tiks sniegts arī papildu valsts budžeta atbalsts tām novadu pašvaldībām, kurām ir visierobežotākie finanšu resursi, kā arī pakāpeniski samazināta reģionālā nevienlīdzība finanšu resursu pieejamības ziņā. No valsts budžeta tiek piešķirtas dotācijas 11,5 miljonu latu apjomā 89 novadu pašvaldībām un četru republikas pilsētu – Daugavpils, Rēzekne, Jēkabpils, Liepāja – pašvaldībām. Pašvaldībām, kam netiek piešķirta papildu dotācija, iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu pieaugums tiek nodrošināts no ienākuma nodokļa ieņēmumu pieauguma. Sagaidāms, ka, turpinoties pozitīvai izaugsmei un īstenojot 2013. gada budžetā iestrādātos kompensācijas mehānismus, visām Latvijas pašvaldībām 2013. gadā budžeta ieņēmumi pieaugs.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu