Skip to main content

Āboltiņa aicina parlamentāros sekretārus aktīvi iesaistīties Saeimas darbā

Piektdien, 21. janvārī, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, tiekoties ar ministriju parlamentārajiem sekretāriem, pārrunāja parlamenta un izpildvaras sadarbību. Saeimas priekšsēdētāja aicināja aktīvāk izmantot parlamentāro sekretāru institūtu un likumā noteiktās plašās pilnvaras, pārstāvot ministru politisko viedokli un iesniedzot priekšlikumus likumprojektiem, kā arī piedaloties debatēs komisijās un plenārsēdē.

„Sabiedrība Saeimas darbu vērtē kopumā, un liela loma parlamenta darba kvalitātes celšanā ir nozaru ministriju parlamentārajiem sekretāriem,” norādīja Saeimas priekšsēdētāja. „Aicinu parlamentāros sekretārus aktīvi izmantot amata pilnvaras un uzrunāt deputātus Saeimas sēdes laikā, lai argumentētu pārstāvētās ministrijas viedokli, tādējādi paaugstinot arī kopējo debates kvalitāti”.

S. Āboltiņa arī uzsvēra, ka būtiska ir parlamentāro sekretāru un Saeimas komisiju sadarbība: „Strādājot komisijās, Saeimas deputāti vēlas saņemt no izpildvaras skaidras atbildes, bet ierēdniecība nevar paust politisku viedokli, tādēļ parlamentāro sekretāru līdzdalība komisiju darbā ir ļoti būtiska”.

Parlamentārie sekretāri atzinīgi novērtēja Saeimas priekšsēdētājas iniciatīvu tikties un vienojās, ka turpmāk tā būs regulāra prakse. Puses tiksies reizi mēnesī, lai pārrunātu likumdošanas aktualitātes katrā nozarē.

Tāpat klātesošie bija vienisprātis, ka svarīga parlamentāro sekretāru darba sastāvdaļa ir sabiedrības informēšana, tostarp aktīvi izmantojot sociālos tīklus, piemēram, rakstot blogus, lai skaidrotu iedzīvotājiem svarīgus lēmumus.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu