Skip to main content

Igaunijā piemin Latvijas 1991. gada barikāžu notikumus

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir saņēmusi Igaunijas iekšlietu ministra Marko Pomerantsa vēstuli, kurā ministrs norāda, ka Latvijas 1991. gada barikāžu notikumi, kas paņēma vairāku cilvēku dzīvības, ar godu tiek pieminēti arī Igaunijā.

„Latvijas tauta piemin pirms 20 gadiem notikušos traģiskos notikumus, kuru rezultātā cīņā par Latvijas neatkarību vairāki cilvēki atdeva savu dzīvību. Šo dienu nav aizmirsuši arī Igaunijas iedzīvotāji, arī mēs godinām bojā gājušos Latvijas un Lietuvas varoņus un ticam, ka asiņainajā cīņā atgūtā Baltijas valstu neatkarība turpināsies mūžīgi,” norāda M. Pomerants.

Jau ziņots, ka 20. janvārī Iekšlietu ministrijā notika barikāžu veterānu tikšanās, kurā Iekšlietu ministre ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi apbalvoja iekšlietu nozares bijušos un esošos darbiniekus, kā arī tika prezentēts barikāžu dalībnieku atmiņu kalendārs „Barikādēm 20”. Par sabiedrības un iekšlietu nozares darbinieku izpratnes veicināšanu par 1991. gada barikāžu notikumiem un par ieguldījumu barikāžu notikumu piemiņas saglabāšanā, sabiedrības izglītošanā un patriotisma veicināšanā ar Iekšlietu ministrijas Pateicību tika apbalvots 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.


Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu