Skip to main content

Āboltiņa ar Brazīlijas vēstnieku pārrunā bezvīzu režīma ieviešanu

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 21. martā, tikās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Antoninu Mena Gonsalvešu (Antonino Mena Gonçalves), kurš Saeimā bija ieradies atvadu vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības, parlamentārie kontakti, kā arī bezvīzu režīma ieviešana starp Eiropas Savienību un Brazīliju.

Runājot par plānoto bezvīzu režīma ieviešanu, Saeimas priekšsēdētāja aicināja Brazīlijas parlamentu pēc iespējas ātrāk ratificēt nolīgumu par vīzu režīma atcelšanu starp Eiropas Savienību un Brazīliju. Iespēja Latvijas tūristiem un uzņēmējiem Brazīlijā iebraukt bez vīzām veicinātu abu valstu tūrisma un ekonomiskos sakarus, atzina S.Āboltiņa.

Puses bija vienisprātis, ka būtisku ieguldījumu Latvijas un Brazīlijas attiecībās varētu sniegt vēstniecību atvēršana abu valstu galvaspilsētās. Ņemot vērā Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko izvietojumu starp abām pārējām Baltijas valstīm, tieši Rīga būtu piemērotākā vieta Brazīlijas vēstniecības izveidei reģionā, uzsvēra S. Āboltiņa.

Sarunas gaitā apspriesti arī abu valstu parlamentārie kontakti. S. Āboltiņa darīja zināmu, ka Saeimā darbojas deputātu grupa sadarbībai ar Brazīlijas parlamentu.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja tikšanās laikā pateicās vēstniekam par viņa personīgo ieguldījumu Latvijas un Brazīlijas attiecību veidošanā. „Neskatoties uz lielo attālumu, kas šķir Latviju un Brazīliju, jūsu darbs šo četrarpus gadu laikā bija lielisks apliecinājums tam, ka starp mūsu valstīm iespējams veidot aktīvas un ciešas attiecības. Kā apliecinājums jūsu lielajam ieguldījumam, ir jums piešķirtais Trīszvaigžņu ordenis,” teica S. Āboltiņa. Atvadoties Saeimas priekšsēdētāja pateicībā par ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā uzdāvināja vēstniekam medaļu ar Saeimas nama attēlu.

Ar Brazīlijas vēstnieku šodien tikās arī deputāti no Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Brazīlijas parlamentu. Sadarbības grupā darbojas 13 deputāti un tās priekšsēdētājs ir Juris Silovs (SC).

A. Mena Gonsalvešs vēstnieka pienākumus Latvijā pildīja kopš 2006. gada 5. decembra un pastāvīgi rezidēja Stokholmā.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu