Skip to main content

Mūrniece apmeklēja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centru

Pirmdien, 21.martā iekšlietu ministre Linda Mūrniece, ministres padomnieks migrācijas jautājumos Hosams Abu Meri un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars apmeklēja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centru.

Vizītes laikā apmeklētāji iepazinās ar izmitināšanas centra telpām un aprīkojumu un pārliecinājās par tā gatavību uzsākt darbību.

Patlaban līdz 15. aprīlim, piesaistot Eiropas bēgļu fonda finanšu līdzekļus, tiek veikti pēdējie nepieciešamie pasākumi, lai pilnīgi labiekārtotu centra telpas un nodrošinātu cilvēktiesībām atbilstošus dzīves apstākļus.

Aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs var tikt atvērts, iespējams, ātrāk kā 1. jūnijā. Jau šobrīd ir nodrošināts sadzīvei nepieciešamais, lai centrā varētu izmitināt 32 personas, savukārt, kopumā pēc centra labiekārtošanas tas vienlaicīgi varēs uzņemt 73 personas.

Kā jau ziņots, līdz ar centra atvēršanu VRS Daugavpils pārvaldē, Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs „Olaine”, līdz brīdim, kad tiks atrisināts jautājums par finansējumu centra rekonstrukcijai, tiks aizvērts un tā iedzīvotāji tiks pārvietoti uz Aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Daugavpilī.
 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

 

Dalies ar ziņu