Skip to main content

Āboltiņa: Dienvidkorejas parlamenta priekšsēdētāja vizīte Latvijā stiprinās abu valstu attiecības

Gaidāmā Dienvidkorejas parlamenta priekšsēdētāja vizīte Latvijā kalpos par jaunu stimulu abu valstu ekonomiskajā sadarbībā. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra otrdien, 17. maijā, tiekoties ar Korejas Republikas
ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Omu Sokčonu (Eom Seock-jeong).

Dienvidkorejas vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas iespējas aktivizēt Latvijas un Dienvidkorejas divpusējās attiecības politikā, ekonomikā, izglītībā un kultūrā.

„Starp Latviju un Dienvidkoreju veidojas arvien aktīvākas divpusējās politiskās attiecības, un tas ir labs priekšnoteikums vēl intensīvākai abu valstu ekonomisko kontaktu attīstībai. Esmu pārliecināta, ka par labu stimulu ekonomiskai sadarbībai kalpos jūlijā iecerētā Dienvidkorejas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāja vizīte Latvijā,” teica S. Āboltiņa.

Arī vēstnieks sarunā akcentēja gaidāmās vizītes nozīmi abu valstu divpusējo attiecību attīstībā. Tāpat Latvijas un Dienvidkorejas ekonomisko sadarbību pozitīvi varētu ietekmēt arī nesen Dienvidkorejas parlamentā ratificētais Dienvidkorejas un Eiropas Savienības brīvās tirdzniecības līgums.

Pārrunājot abu valstu sadarbību kultūras un izglītības jomā, vēstnieks darīja zināmu, ka par godu 20. gadadienai kopš abu valstu diplomātisko attiecību izveidošanas Rīgā iecerēts rīkot kultūras pasākumus.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja aicināja Dienvidkoreju apsvērt pastāvīgas vēstniecības atvēršanu Latvijā, akcentējot Rīgas kā Baltijas reģiona centra priekšrocības.

Foto no tikšanās
Video no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu