Skip to main content

Āboltiņa janvāra beigās plāno apmeklēt Igauniju

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa janvāra beigās plāno doties vizītē uz Igauniju.

Gaidāmo vizīti otrdien, 14. decembrī, S.Āboltiņa pārrunāja ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Mati Vārmanu (Mati Vaarmann), kurš Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē. Puses bija vienisprātis, ka gaidāmā Saeimas priekšsēdētājas vizīte dos pozitīvu ieguldījumu Latvijas un Igaunijas parlamentārās sadarbības stiprināšanā.

Tikšanās laikā ar vēstnieku S. Āboltiņa atzīmēja, ka Latviju un Igauniju vieno ne tikai aktīva sadarbība ekonomikas un politikas jomā, bet arī cieši un regulāri kontakti starp abu valstu iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām.

Pārrunājot abu valstu divpusējās attiecības, puses augstu novērtēja pagājušajā nedēļā notikušo Igaunijas premjerministra Andrusa Ansipa vizīti Latvijā un tikšanos ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Abām valstīm ir daudz iesāktu būtisku sadarbības projektu, un tagad galvenais uzdevums ir tos sekmīgi īstenot, pauda vēstnieks.

Saeimas priekšsēdētāja arī sveica vēstnieku ar Igaunijas pievienošanos eirozonai nākamā gada sākumā. S. Āboltiņa norādīja, ka arī Latvijas prioritāte ir eiro ieviešana 2014. gadā, jo pāreja uz Eiropas vienoto valūtu stiprinās Latvijas tautsaimniecību un mūsu valsts uzņēmēju konkurētspēju.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu