Skip to main content

Mākslas darbinieku namu likvidē nepamatoti

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti iebilst pret Mākslas darbinieku nama likvidāciju (MDN).

Kā sākotnējais MDN likvidēšanas arguments, ko vairākkārt komitejas sēdē uzsvēra Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane (LPP/LC), bija nesamērīgi augstā telpu nomas maksa. Deputātes L. Beires un MDN direktores Valentīnas Ivanovas iniciatīvas rezultātā tika panākta vienošanās ar Valsts nekustamajiem īpašumiem par iespēju telpas nodot MDN vajadzībām bezatlīdzības lietošanā uz 10 gadiem.

Pārējie komitejas priekšsēdētājas argumenti par MDN likvidēšanu ir neskaidri un nepārliecinoši, tādēļ radušās aizdomas, ka kultūras iestādes likvidācijai patiesībā ir citi iemesli, kurus Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja E.Aldermane citādi nespēj atrisināt.

Šodienas domes ārkārtas sēdei deputāte L.Beire izskatāmajam jautājumam par MDN likvidēšanu ir pievienojusi papildus dokumentus, kas apliecina, ka VNĪ nodod telpas bezatlīdzības lietošanā.

Publiski ignorējot Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē pieņemto lēmumu – sarunās ar VNĪ par iespēju samazināt nomas maksu MDN un izliekoties, ka sarunām nav bijis nekāda rezultāta, E. Aldermane ir pārkāpusi Rīgas pilsētas pašvaldības Ētikas kodeksa pamatprincipus par taisnīgumu un godīgumu.

„Ja Rīgas dome motivē integrācijas lielo nepieciešamību, tad kultūra ir integrācijas tiešs uzdevums. Likvidējot šo iestādi, mēs liedzam iespēju visdažādāko paaudžu un interešu grupām integrēties un pilnveidoties”, informē deputāte L. Beire, „skumji, ka MDN likvidācija uzsākta tā pastāvēšanas 65. gada dienā un daudzu gadu gaitā veiktais nozīmīgais darbs Latvijas kultūras vēstures veidošanā tiks zaudēts”.

Jau izskanējis, ka līgums starp Rīgas domi un Valsts nekustamajiem īpašumiem par telpu nomu Vaļņu ielā 9, Rīgā, beidzas 2010. gada 31. decembrī, tādēļ tiek plānota Mākslas darbinieku nama likvidācija.

Dalies ar ziņu