Skip to main content

Āboltiņa Jauniešu Saeimai: Latvijas nākotne ir drošās rokās

„Tiem, kas saka, Latvijai nav nākotnes, ir jānāk skatīties, kā strādā Jauniešu Saeima. Jūs esat Latvijas nākotne. Es esmu pārliecināta, ka Latvijas nākotne būs drošās rokās – jaunu, patriotisku, gudru izglītotu gribošu un varošu cilvēku rokās,” 2. Jauniešu Saeimas noslēgumā, uzrunājot Jauniešu Saeimu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Jauniešu Saeima tās dalībniekiem ļāva saprast, ka nav viena pareiza un nepastrīdama viedokļa, atzīst Saeimas priekšsēdētāja, jauniešiem uzsverot, ka politiķiem „ir svarīgi spēt savu viedokli argumentēt, spēt nebaidīties nākt klajā ar idejām un aizstāvēt tās”.

Saeimas priekšsēdētāja jauniešiem novēlēja nepazaudēt degsmi un mirdzumu acīs, vēlmi kaut ko sasniegt un aizstāvēt: „Lai mums visiem kopā veicas veidot Latviju par tādu valsti, kurā gan šodienas, gan nākotnes labās idejas mēs visi kopā varētu realizēt,” novēlēja S. Āboltiņa.

2. Jauniešu Saeimas noslēguma pasākumā organizētāji sveica visus dalībniekus, bet četri jaunieši ieguva Nākotnes politiķa titulu par aktīvu līdzdalību Jauniešu Saeimas komisiju sēdēs. Šo titulu ieguva Liene Dreimane no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rolands Pragulbickis no Saldus Profesionālās vidusskolas, Zane Ģierte no Talsu Valsts ģimnāzijas un Žaklīna Vagoliņa no Ogres Valsts ģimnāzijas.

Jauniešu Saeima, strādājot komisijās un debatējot sēdē, pieņēma četras deklarācijas – par izglītības, tautsaimniecības, Eiropas lietu un cilvēktiesību jautājumiem. Visas deklarācijas tiks nodotas izvērtēšanai atbildīgajās Saeimas komisijās.

Piektdien, 27. aprīlī, Saeimā notika 2. Jauniešu Saeima, kurā darbojās skolēni no visiem Latvijas reģioniem. Jauniešu darbs bija pietuvināts reālajam Saeimas darbam un likumu izstrādes procesam.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem – biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Foto no 2. Jauniešu Saeimas
Video sižets no 2. Jauniešu Saeimas

Pilns video ieraksts no 2. Jauniešu Saeimas sēdes: 
1.daļa 
2.daļa 

 

Dalies ar ziņu