Skip to main content

Pabriks Latgalē tiksies ar skolēniem un apmeklēs 4.maija pasākumus

3. maijā, dienu pirms valsts svētkiem un militārās parādes Rēzeknē, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču, apmeklēs 2. Zemessardzes novada štābu un Zemessardzes 32. kājnieku bataljonu, kā arī Ludzas 2. vidusskolā un Zilupes vidusskolā skolēniem stāstīs par 4. maija vēsturiskajiem notikumiem.

Plkst. 11:00 aizsardzības ministrs, turpinot Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku kopīgi organizētu lekciju ciklu skolās par Latvijas dalību starptautiskās drošības stiprināšanā, Ludzas 2. vidusskolas un citu novada skolu 9 – 12. klašu skolēniem stāstīs par dienas, kas mainīja Latvijas vēsturi – Neatkarības atjaunošanas dienas nozīmīgumu, valsts kopības izjūtu un Latvijas ieguldījumu starptautiskās drošības stiprināšanā.

Savukārt Sauszemes spēku kājnieku brigādes 1. kājnieku bataljona pārstāvis majors Aivars Krjukovs skolēniem stāstīs par karavīra dienestu un bruņoto spēku dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā.

Plkst.12 A. Pabriks piedalīsies Ludzas Novadpētniecības muzeja izstādes „Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās" atklāšanā.

Plkst.13.15 aizsardzības ministrs tiksies ar Zilupes vidusskolas skolēniem.

4. maijā A. Pabriks apmeklēs valsts Neatkarības atjaunošanas dienai veltītos pasākumus bruņoto spēku dienā Rēzeknē.

Jau ziņots, ka 4. maijā, plkst. 12:00, pie Latgales Atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” notiks militārā parāde, savukārt plkst. 13:00, pilsētas stadionā notiks bruņoto spēku organizēta izstāde. Bruņoto spēku dienas izskaņā, plkst. 16:00, Rēzeknes kultūras namā notiks koncerts, kurā pirmo reizi plašākai publikai uzstāsies arī pērn izveidotais Zemessardzes orķestris. Organizējot bruņoto spēku dienu Rēzeknē, aizsākta jauna tradīcija, un arī turpmāk, Aizsardzības ministrija un bruņotie spēki, valsts Neatkarības atjaunošanas dienā kādā no Latvijas novadiem organizēs bruņoto spēku dienu.

Informāciju sagatavojusi:
virsleitnante Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: +371 67335067, 29295730
[email protected]

Dalies ar ziņu