Skip to main content

Āboltiņa: jāveicina Latvijas un Azerbaidžānas ekonomiskā sadarbība

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 30.novembrī, ar Azerbaidžānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Elmanu Hidajatu oglu Zejnalovu (Elman Hidayat oglu Zeynalov) pārrunāja iespējas stiprināt abu valstu ekonomisko sadarbību un parlamentāros kontaktus. Azerbaidžānas vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

„Jaunu biznesa kontaktu veidošana starp abu valstu uzņēmējiem vēl vairāk stiprinās Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības,” atzina Solvita Āboltiņa. Viņa pauda cerību, ka biznesa kontaktus būtiski veicinās iecerētā Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva vizīte Latvijā.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija vienmēr aktīvi atbalstījusi Eiropas Savienības Austrumu partnerības iniciatīvu, kuras ietvaros tiek veidotas ciešākas partnerattiecības ar Azerbaidžānu un vēl piecām bijušajās Padomju Savienības valstīm. „Varat paļauties uz Latviju kā labu draugu un starpnieku attiecībās ar Eiropas Savienību,” teica S. Āboltiņa.

Vēstnieks atzīmēja, ka Azerbaidžānas ārpolitikā transatlantisko attiecību veidošanai ir liela nozīme un šajā procesā viņa valsts augsti vērtē tieši Latvijas pieredzi. „Ņemot vērā kopīgo vēsturi, mūsu valstu pārstāvji saprotas labi. Latvijas veikto reformu piemērs un pieredze mums ir ļoti nozīmīga,” apliecināja vēstnieks. Tāpat viņš darīja zināmu, ka ar naftu bagātās Azerbaidžānas uzņēmējiem ir interese par sadarbību ar Latviju, un pozitīvi vērtēja ekonomiskās sadarbības iespējas.

Tikšanās gaitā pārrunāti arī abu valstu parlamentārie kontakti. S.Āboltiņa informēja, ka 10.Saeimā jau izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Azerbaidžānas parlamentu un tajā darbojas 17 deputāti. Tāpat tiks turpināta iesāktā sadarbība ar Azerbaidžānas parlamentāriešiem arī nozaru komisiju līmenī, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja.

Jaunais Azerbaidžānas vēstnieks ir karjeras diplomāts ar 17 gadu pieredzi diplomātiskajā dienestā. Iepriekš bijis vēstnieks Bulgārijā, strādājis arī Azerbaidžānas diplomātiskajā pārstāvniecībā Ukrainā.
Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu