Skip to main content

VIENOTĪBA Jauniešu padome iesniedz priekšlikumus valdības rīcības plānam

Šodien, 30. novembrī, politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Jauniešu padome (VJP) Ministru prezidenta Valda Dombrovska birojam iesniedza savus priekšlikumus valdības rīcības plānam, tādējādi paužot savu redzējumu un sniedzot ieguldījumu Latvijas jauniešiem aktuālu jautājumu risināšanā valstiskā līmenī.

“Ir svarīgi, lai arī jaunieši izteiktu viedokli par to, kā veidot un sakārtot valsti, kurā paši dzīvojam, un VIENOTĪBAS Jauniešu padome ir platforma, kas jauniešiem var palīdzēt tikt sadzirdētiem,” stāsta VJP priekšsēdētājs Andris Grafs.

Kopumā VJP iesniegtajā dokumentā apskatīti vienpadsmit valdības deklarācijas punkti un sniegts divdesmit viens priekšlikums, kā tos realizēt dzīvē, konkrēti norādot arī ieteicamo izpildes laiku un atbildīgo institūciju. Priekšlikumi iesniegti par tādām deklarācijas sadaļām kā ārlietas, izglītība, zinātne, jaunatne, sports, veselība un finanses.

Lai stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo tautiešu saikni ar Latviju un atbalstītu ārvalstīs dzīvojošo latviešu atgriešanos Latvijā, VJP iesaka izveidot elektronisku reģistrēšanās un atskaites lapu sistēmu Nodarbinātības valsts aģentūrā un teorētiskās apmācības programmas veidot arī kā tālmācību. Tā kā galvenais iemesls braukšanai uz ārzemēm ir darba meklējumi, VJP uzskata, ka cilvēkiem ir jānodrošina iespēja, esot ārvalstīs, turpināt meklēt darbu šeit, lai jauniegūtais darbs būtu motivācija atgriezties dzimtenē.

Lai motivētu studentus mācīties, VJP iesaka pārskatīt regulējumu par stipendijām, paredzot kā prioritāro grupu stipendiju saņemšanai studentus ar augstiem sasniegumiem studijās, jo stipendijai jāpilda nevis sociāla pabalsta, bet akadēmiski motivējoša funkcija. Pašreizējām prioritārajām grupām jānosaka cits atbalsta mehānisms ar līdzšinējiem saņemšanas noteikumiem.

Lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu, veselīga uztura lietošanu, sportu un fiziskās aktivitātes, VIENIOTĪBAS jaunieši aicina atbalstīt mikroprojektus brīvpieejas sporta laukumu izveidei pašvaldībās, kas paredzēti jauniešu fiziskām aktivitātēm.

Minētie priekšlikumi tika sagatavoti, atsaucoties uz Dombrovska 8.novembra rīkojumu ar aicinājumu ministrijām rīcības plāna izstrādē iesaistīt nozares nevalstiskās organizācijas, sociālos partnerus, ekspertus un sabiedrību kopumā.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju – „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība citai politikai” – jauniešu organizāciju veidotā VIENOTĪBAS Jauniešu padome tika dibināta 2010.gada 11.novembrī, un tā pārstāv vairāk nekā septiņus simtus jauniešu no visas Latvijas. Jaunieši, darbojoties četrpadsmit reģionālajās nodaļās, iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā gan pašvaldību, gan valsts līmenī. Padomes mērķis ir mainīt sabiedrības, īpaši jaunu cilvēku negatīvo attieksmi pret politiku, parādot, ka, darbojoties visiem jauniešiem kopā, ir iespējams panākt labvēlīgas izmaiņas valstī.

 

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu