Skip to main content

Āboltiņa Latvijas pilsonības pretendentiem: mūsu valstij ir svarīgs ikviens cilvēks

FOTO no tikšanās

„Latvija ir neliela valsts, un tai ir svarīgs ikkatrs cilvēks, taču tikpat svarīgi, lai ikviens no mums skaidri apzinātos sevi kā neatņemamu daļu Latvijas.” To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, svinīgajā ceremonijā Saeimas namā uzrunājot topošos Latvijas pilsoņus. 21.februārī Saeimas namā notika pirmā svinīgā ceremonija, kurā solījumu par uzticību Latvijas Republikai deva 30 Latvijas pilsonības pretendenti.

„Pilsonība – tas nav tikai juridisks akts, tā nav tikai pase, kurā rakstīts „Latvijas Republikas pilsonis”. Tā ir daudz ciešāka saikne ar savu valsti. Tā ir pārliecība, ka tu piederi šai vietai, vēlies šeit dzīvot. Tā ir lojalitāte valstij, valodai un Satversmē ierakstītajām vērtībām,” savā uzrunā uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

„Galvenais – mums ir mūsu cilvēki. Cilvēki, kas šeit ir dzīvojuši, šeit audzina savus bērnus un mazbērnus, kas šeit kopj savu tuvinieku kapus. Tā ir mūsu zeme, un tikai mēs visi kopā to varam darīt par laimīgāko vietu uz pasaules, kurā gribam dzīvot paši un kurā dzīvo mūsu bērni,” uzrunājot klātesošos, sacīja S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja norāda – pilsonības iegūšana ir liels notikums, iemesls priekam un lepnumam gan jaunajiem pilsoņiem, kas spēruši ļoti nozīmīgu soli savā dzīvē, gan mūsu valstij.

„Mēs visi kopā esam Latvija,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja, novēlot to atcerēties, gan savos vārdos un darbos, gan svētkos un ikdienā, godam nesot Latvijas vārdu pasaulē.

Aizvadītā gada 1.oktobrī stājās spēkā grozījumi Pilsonības likumā, kas noteic, ka personas, kuras uzņem Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, solījumu par uzticību Latvijas Republikai dod un paraksta svinīgā ceremonijā.

Pirmā solījuma došanas svinīgā ceremonija norisinājās 21.februārī Saeimas nama Sarkanajā zālē.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu