Skip to main content

Eiropas Parlamenta komiteja atbalsta patiesā labuma guvēju reģistra izveidošanu ES

FOTO no balsojuma

2014. gada 20. februārī Eiropas Parlamenta (EP) komiteja ar nozīmīgu balsu vairākumu ir atbalstījusi Latvijas pārstāvja Eiropas Parlamentā Krišjāņa Kariņa  virzīto likumprojektu, kas paredz ierobežot naudas “atmazgāšanu” un ārzonu uzņēmumu darbību, atklājot to patiesos labuma guvējus.

K.Kariņš pēc balsojuma komitejā uzsvēra: “Šīs dienas balsojums parāda, ka ar nemitīgu darbu var panākt vienošanos starp visdažādākajām politiskajām grupām Eiropas Parlamentā. Deputāti ir pauduši stingru apņemšanos cīnīties par godīgu uzņēmējdarbības vidi, pret naudas atmazgāšanu. Atbalsts patiesā labuma guvēju reģistra izveidei ir nopietns solis, kas kliedēs “miglu” pār ofšoriem.”

EP Ekonomikas un monetāro lietu un Pilsoņu brīvības, tiesību un iekšlietu komiteju apvienotajā sēdē deputāti atbalstīja likumprojekta tekstu, kas paredz uzlabojumu veikšanu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Tas ļaus uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinās godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabos investīciju klimatu dalībvalstīs. Komitejas atbalstītais teksts paredz, ka pieeja reģistram būs publiska.

EP balsojums par komitejā apstiprināto tekstu notiks martā. Pēc tā tiks uzsākta sarunu procedūra ar Eiropas Padomi un Komisiju par likumprojekta gala tekstu.

Naudas “atmazgāšana” ir globāla problēma un tās apjomi sastāda līdz 5% no pasaules kopējā IKP. Eiropas Komisija (EK) 2013. gada februārī nāca klajā ar priekšlikumu par jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Faktu lapa par likumprojektu apskatāma šeit.

EP informācija presei (EN) par komitejas atbalstu likumprojekam pieejama šeit.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu