Skip to main content

Cēsniekiem liela interese par imigrācijas, drošības un Eiropas jautājumiem

2014. gada 18. februārī Artis Pabriks viesojās Cēsīs, kur tikās ar pilsētas iedzīvotājiem. Kupli apmeklētajā tikšanās reizē cēsnieki īpaši interesējas par Šveices imigrācijas politiku, Eiropas federalizāciju, Latvijas tālāko iesaisti starptautiskajā operācijā Afganistānā, kā arī Latvijas iekšpolitikas aktualitātēm.

A. Pabriks pauda viedokli, ka Šveices referendums par ierosinājumu ieviest imigrācijas kvotas Eiropas Savienības pilsoņiem ir šveiciešu iepriekšējās imigrācijas politikas rezultāts, kad attīstoties ekonomikai auga arī pieprasījums pēc darbaspēka. Viņš norādīja, ka, attīstoties mūsu valsts ekonomikai, arī Latvija kļūs arvien pievilcīgāka citu valstu iedzīvotājiem, tādēļ migrācijas politikai jābūt ļoti pārdomātai. “Mums nevajag baidīties no imigrācijas, jo tā var būt būtisks ekonomikas virzītājspēks, taču tai ir jābūt pārdomātai, kā arī jānosaka skaidri integrācijas noteikumi.”

Tajā pašā laikā A. Pabriks norādīja, ka no emigrējušiem Latvijas iedzīvotājiem tikai aptuveni 30% varētu atgriezties Latvijā, taču tas nenozīmē, ka viņi Latvijai ir zuduši: “Mums ir jāmācās no īriem, kuri savulaik masveidā emigrēja uz ASV, taču šobrīd spēcīgā kopiena ir nopietns atbalsts Īrijas interešu aizstāvēšanai ārvalstīs. Svarīgi nezaudēt saikni, izmantot viņu zināšanas un kontaktus Latvijas attīstībai.”

A. Pabriks pauda atbalstu arī Eiropas federalizācijai, uzsverot, ka tā varētu palīdzēt noturēt Eiropas ietekmi pasaulē. “Eiropa šobrīd nepiedzīvo tos vieglākos laikus, taču Latvijas interesēs ir spēcīga un ietekmīga Eiropas Savienība. Vēl ciešāka sadarbība var būt risinājums, kā panākt straujāku ekonomikas izaugsmi un pozīciju nostiprināšanos, kuras pamazām tiek zaudētas Āzijas valstīm.”

A. Pabriks apmeklēja arī Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāziju, kur tikās ar skolēniem un debašu kluba dalībniekiem palīdzēja sagatavoties Vidzemes reģionālajam debašu turnīram, kas būs veltīts NATO tematikai. Skolēni atzina, ka sabiedrības atbalsts Latvijas dalībai ir augsts un argumenti par labu tai ir viegli atrodami, taču problemātiski sagatavot spēcīgu “pret” pozīciju. Viņi augstu novērtēja bijušā aizsardzības ministra sniegto informāciju, kas skolēniem palīdzēs labāk sagatavoties cīņai pret citu Vidzemes skolu debašu komandām.

Pozitīvu iespaidu A. Pabriks guva SIA “Inerce” apmeklējumā, kas nodarbojas ar kokapstrādi un savas darbības laikā iekarojuši daudzus eksporta tirgus. Uzņēmums ir lielākais darba devējs Vaives pagastā. “Šis uzņēmums pierāda, ka, atrodot nišas produktus, īstenojot pārdomātu attīstības politiku, dažādojot eksporta tirgus un veidojot sociāli atbildīgu attieksmi pret darbiniekiem, Latvijas uzņēmumi var būt konkurētspējīgi. Augstu novērtēju īpašnieku neatlaidību, pacietību un ieguldīto darbu, sniedzot savu artavu visas Latvijas attīstībā.”

A. Pabriks tikās arī ar Cēsu novada domes priekšsēdētaju Jāni Rozenbergu un pārrunāja Cēsu pilsētas attīstību.

Informāciju sagatavoja:
www.artispabriks.lv

Dalies ar ziņu