Skip to main content

Āboltiņa latviski dziedošam japāņu korim dāvina Jāzepa Vītola skaņdarbu notis

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 6. martā, svinīgā pasākumā Latvijas vēstniecībā Tokijā latviski dziedošajam japāņu korim „Gaisma” uzdāvināja latviešu profesionālās mūzikas pamatlicēja Jāzepa Vītola skaņdarbu II un III sējumu.

„Nākamgad aprit 150 gadi kopš izcilā latviešu komponista Jāzepa Vītola dzimšanas, un arī 2013. gada Dziesmu un deju svētkos īpaša vieta būs atvēlēta šī komponista daiļradei. Zinu, ka koris „Gaisma” nākamgad plāno ceļojumu uz Latviju, lai piedalītos Dziesmu svētkos, tādēļ ceru, ka šīs notis jums lieti noderēs,” pateicoties par Latvijas – Japānas mūzikas asociācijas ieguldījumu abu valstu kultūras saišu stiprināšanā, sacīja S. Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja ar prieku atzina, ka savas vizītes pirmajās dienās ir sastapusi daudzus ļaudis – gan latviešus, gan japāņus, kuri vēlas tuvināt abas tautas. Viņa augsti novērtēja asociācijas darbu, organizējot jau otro Latvijas mūzikas festivālu Tokijā, sniedzot atbalstu latviešu valodas kursiem un pirmajam latviešu valodas konkursam.

S. Āboltiņa pieminēja, ka pirms viesošanās vēstniecībā viņai ir bijusi iespēja Tokijā apmeklēt arī Latvijas preču veikalu „Riga Collection”, kurā iespējams izgarošot un novērtēt daļu no Latvijas. Veikalā Japānas iedzīvotājiem piedāvā iegādāties Latvijā ražotu ekokosmētiku, juvelierizstrādājumus, keramiku un citas preces. Vienlaikus veikals kalpo arī kā informācijas centrs, kurā pieejami informatīvie materiāli un bukleti par uzņēmējdarbības un tūrisma iespējām Latvijā.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās arī Latvijas–Japānas skautu apmaiņas programmas iniciatoriem par šīs programmas iedzīvināšanu, kas ir viens no veidiem, kā tuvināt abas tautas.

Svinīgajā pasākumā par godu Saeimas priekšsēdētājas oficiālajai vizītei Japānā Latvijas vēstniecībā Tokijā bija pulcējušies Japānas parlamenta deputāti, vēstnieki, biznesa un kultūras aprindu pārstāvji un citi viesi.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pēc Japānas parlamenta Augšpalātas prezidenta Kendži Hiratas (Kenji Hirata) ielūguma no 3. marta līdz 9. martam oficiālā vizītē apmeklē Japānu. Vizītes ietvaros Saeimas priekšsēdētāja tiekas ar Viņa Imperiālo Augstību Japānas troņmantnieku princi Naruhito (Naruhito), Japānas parlamenta Augšpalātas prezidentu Kendži Hiratu un parlamenta Apakšpalātas prezidentu Takahiro Jokomiči (Takahiro Yokomichi), Japānas ekonomikas, tirdzniecības un industrijas ministru Jukijo Edano (Yukio Edano), kā arī Latvijas – Japānas sadraudzības biedrības pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu