Skip to main content

Āboltiņa: mums pašiem jārada valsts svētku svinēšanas tradīcijas

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 17. novembrī, atklājot Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas Mazās mākslas skolas audzēkņu, izstādi „Saeimas nams valsts svētku rotā”, uzsvēra, ka mums pašiem jārada valsts svētku tradīcijas, kas iemūžina un paspilgtina svētku sajūtas.

„Novembris Latvijai ir īpašs mēnesis – tas ir laiks, kad svinam valsts svētkus. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai mēs paši savus svētkus saglabājam, svinam, iemūžinām un veidojam jaunas tradīcijas,” teica Saeimas priekšsēdētāja. „Parlaments ir iedibinājis tradīciju, kas ļaus uz Saeimas namu paskatīties jauno mākslinieku acīm.”

S. Āboltiņa jaunajiem māksliniekiem viņu radošajā darbībā novēlēja vēl daudz izstāžu un aicināja strādāt ar mīlestību pret Latviju. Saeimas priekšsēdētāja pauda gatavību turpināt sadarbību ar topošajiem māksliniekiem, piemēram, Saeimā organizējot deputātu portretēšanu likumu pieņemšanas gaitā.

Izstādes atklāšanā piedalījās Saeimas Prezidija locekļi un deputāti, kā arī izstādes darbu autori – jaunie mākslinieki no Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas Mazās mākslas skolas. Mākslas darbos mākslas skolas audzēkņi atainojuši vēsturiskus elementus, kas aplūkojami Saeimas Sarkanās zāles, Dzeltenās zāles, Balsošanas zāles, Lielā vestibila un Lielo marmora kāpņu interjeros.

Pēc izstādes atklāšanas jaunie mākslinieki devās ekskursijā pa Saeimas namu, kuras laikā iepazinās ar Saeimas vēsturi un deputātu ikdienas darbu.

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu