Skip to main content

Āboltiņa Palangā uzrunās Baltijas valstu parlamentāriešus

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 11. maijā, uzturēsies darba vizītē Lietuvas pilsētā Palangā, kur uzrunās Baltijas Asamblejas parlamentārā semināra „Baltijas balss Eiropas Savienībā – vai pietiekami stipra?” dalībniekus.

Pasākumu atklās visu trīs Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētajas. S.Āboltiņai plānotas arī neformālas tikšanās gan ar Lietuvas parlamenta priekšsēdētāju Irenu Degutieni (Irena Degutienė), gan Igaunijas parlamenta priekšsēdētāju Eni Ergmu (Ene Ergma), lai pārspriestu aktuālos reģionālās sadarbības un Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības jautājumus.

Semināra ietvaros Baltijas valstu parlamentu deputāti diskutēs par Baltijas valstu ieguldījumu, panākumiem un izaicinājumiem ES politikas veidošanā un institūciju darbā. Sesijas gaitā parlamentārieši analizēs arī Baltijas valstu parlamentu un valdību sadarbību ES lēmumu pieņemšanas procesā.

Tāpat semināra laikā Baltijas valstu parlamentārieši diskutēs, kā sekmēt nacionālo un reģionālo interešu aizstāvību ES, izveidojot efektīvas ES līmeņa reģionālās interešu grupas.

Saeimu pasākumā pārstāvēs Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas priekšsēdētājs Raimonds Vējonis (ZZS), kā arī delegācijas loceklis Kārlis Eņģelis (ZRP) un Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš (Vienotība), kuri iepazīstinās kolēģus ar Latvijas pieredzi un skatījumu uz semināra dienaskārtības jautājumiem.

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu sadarbības organizācija, kas dibināta ar mērķi koordinēt Baltijas valstu sadarbību parlamentārā līmenī, diskutēt par jautājumiem un projektiem, kas kopīgi visām trim reģiona valstīm, kā arī, lai paustu kopēju nostāju par politiskiem, ekonomiskiem, sociāliem un kultūras jautājumiem Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī. BA veido nacionālās delegācijas – 12 līdz 20 deputāti no katra Baltijas valstu parlamenta.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu