Skip to main content

Ikgadējā Saeimas un NVO foruma tēmas: sabiedrības saliedētība, Latvijas prezidentūra ES un ekonomikas izrāviens

Lai vecinātu pilsoniskās sabiedrības attīstību un veidotu ciešākas saites starp parlamentu un nevalstisko sektoru, Saeimā pirmdien, 14. maijā, notiks Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) ikgadējais forums. Saeimas deputāti un NVO pārstāvji parlamentā diskutēs par sabiedrības saliedētības veicināšanu, Latvijas pārstāvniecību Eiropas Savienībā (ES) un valsts iespējām ekonomikas izrāvienam.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Latvijas Pilsoniskās alianses padomes locekle, Latvijas Krievu kultūras biedrības priekšsēdētāja Jeļena Matjakubova.

Šī gada forumā darbs tiks organizēts trīs paralēlās darba sesijās.

Viena no sesijām būs veltīta sabiedrības saliedētības jautājumiem un sabiedrības līdzdalības veicināšanai. Par jaunizveidotās Saeimas Sabiedrības saliedētības komisiju un tās sadarbības iespējām ar nevalstiskajām organizācijām stāstīs komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, bet par Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sadarbību ar mediju nevalstiskajām organizācijām runās komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Nevalstisko organizāciju pārstāvji klātesošos iepazīstinās ar NVO lomu sabiedrības integrācijā, nacionālās kultūras biedrībām, NVO ilgtspēju un brīvprātīgā darba attīstību un žurnālistu pašorganizācijas nozīmi. Sesijas darbu vadīs Ilmārs Latkovskis un Inete Ielīte, Latvijas Bērnu foruma valdes priekšsēdētāja.

Eiropas lietām un ārlietām veltītajā darba sesijā foruma dalībnieki runās par nevalstiskā sektora līdzdalību, gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē. Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa – Lukaševica informēs par Eiropas aktuālajiem jautājumiem, bet par Saeimas lomu ārpolitikas veidošanā stāstīs Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš. Sabiedriskās politikas centra „Providus” Eiropas politikas asociētā pētniece Linda Jākobsone runās par pašreizējo un nākotnes Saeimas un pilsoniskās sabiedrības organizāciju sadarbība Eiropas lietās un ārlietās. Šo darba sesiju līdzvadīs Zanda Kalniņa – Lukaševica un Andris Gobiņš, Eiropas Kustība Latvijā prezidents.

Vēl viena foruma sesija būs veltīta nevalstisko organizāciju ieguldījumam Latvijas ekonomikas izaugsmē. Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete vēstīs par investīcijām izglītībā kā stabilas un ilgtspējīgas ekonomikas pamatu. Par Latvijas izaugsmi un cilvēku drošumspēju Latvijā līdz 2020. gadam stāstīs Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš, savukārt NVO pārstāvji runās par biedrību un nodibinājumu lomu ekonomiskās izaugsmes veicināšanā. Darbu šajā sesijā vadīs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe.

Darba sesijas vadīs Saeimas komisiju priekšsēdētāji kopā ar nevalstiskā sektora deleģētajiem pārstāvjiem. Ievadlekciju katrā no foruma sesijām nolasīs attiecīgās nozares eksperti – sociālantropoloģe Aivita Putniņa, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds un DNB Bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Apkopojot foruma pirmajā daļā gūtās atziņas, pēcpusdienā plānoti darba sesiju ziņojumi.

Saeima nodrošinās interneta tiešraidi no Sarkanās zāles, kurā norisināsies foruma atklāšana, sabiedrības saliedētības jautājumiem veltītā darba sesija un tiks prezentēti darba sesiju ziņojumi. Pēc pasākuma Saeimas mājaslapā būs pieejami visu darba sesiju norises audioieraksti.

Kopš Saeima 2006.gadā pieņēma deklarāciju, kurā noteikti Saeimas un nevalstisko organizāciju sadarbības principi un veicamie uzdevumi sadarbības pilnveidošanai, forums kļuvis par ikgadēju tradīciju. Šis būs jau sestais Saeimas un NVO forums.

Saeimas un NVO forums „Stabilitāte.Partnerība.Attīstība” notiks pirmdien,14. maijā, tā sākums plkst. 10:00.

Informaciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu