Skip to main content

Siguldas skolēni kopā ar sabiedrībā cienītiem senioriem apgūst jaunas un radošas prasmes

Ceturtdien, 10. maijā Siguldas pilsētas vidusskolā notika projekta Generations@school ietvaros rīkots pasākums, kurā, līdzās labklājības ministrei Ilzei Viņķelei un Siguldas novada domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam, skolēni un seniori apguva jaunas prasmes.

Saulainajā maija pēcpusdienā, laukumā pie skolas tika izveidotas piecas radošās darbnīcas, kurās ap 50 dažādu klašu skolēni senioru vadībā apguva ielu vingrotāju un reindžeru iemaņas, darināja apsveikumus māmiņām, sacentās pastalu apvilkšanā, kā arī risināja atjautības uzdevumus.

Kā uzrunā norādīja labklājības ministre, Sigulda ir pilsēta, kurā ne tikai šogad, bet arī ikdienā tiek realizētas Eiropas gada (2012) noteiktās prioritātes – starppaaudžu sadarbība, senioru vērtības sabiedrībā celšana un aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana. Šodienas pasākumam, un visam projektam generations@school kopumā ir ļoti skaists un cēls mērķis, ikdienas steigā neaizmirst, savest kopā un nodarbināt dažādas paaudzes. Ministre aicināja Siguldas novadu arī pieteikties Eiropas gada (2012) ietvaros izsludinātajā pašvaldību konkursā, kurā sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību šogad tiks noskaidrotas tādas nominācijas kā „Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai” un „Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā”.

Pasākumā radošās darbnīcas vadīja Eiropas gada (2012) labas gribas vēstniece un tautas deju ansambļa Zelta sietiņš dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Baiba Šteina, Siguldas deju kolektīva Vizbulīte dibinātāja un ilggadēja vadītāja Daina Štāla, bijušais Gaujas Nacionālā parka vides inspektors Māris Mitrevics, māksliniece Zinaīda Ceske u.c.

Pasākums notiek Eiropas gada (2012) projekta generations@schoool ietvaros, kura laikā Latvijas skolas tiek aicinātas organizēt tikšanās starp skolēniem un senioriem. Visas skolas, kuras piedalīsies šajā konkursā, saņems Eiropas Komisijas pārstāvja parakstītu sertifikātu, taču labākā klase no Latvijas saņems naudas balvu 300 eiro apmērā! Plašāka informācija par projektu šeit.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu