Skip to main content

Āboltiņa pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Gulbenē, Drustos un Zosēnos

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 25. novembrī, 218 Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem Gulbenē, Drustos un Zosēnos pasniegs 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Pasākumā Gulbenē apbalvojumus pasniegs 129 barikāžu aizstāvjiem no Beļavas, Daukstu, Druvienas, Galgauskas, Jaungulbenes, Lejasciema, Litenes, Lizuma, Rankas, Sinoles, Stāmerienas, Stradu un Tirzas pagastiem, kā arī Gulbenes pilsētas.

Apbalvošanā Drustos barikāžu piemiņas zīmi pasniegs 50 Drustu pagasta un Raunas iedzīvotājiem, bet pasākumā Zosēnos – 39 Jaunpiebalgas un Zosēnu pagasta iedzīvotājiem.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 28 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999. gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums ceturtdien, 25. novembrī, Gulbenē notiks Gulbenes kultūras centrā, Oskara Kalpaka ielā 60, pulksten 14.00.

Ceturtdien apbalvošana Drustu tautas namā, Palsas ielā 11, notiks pulksten 17.30, savukārt pasākums Zosēnu kultūras namā – pulksten 19.00.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected] 

Dalies ar ziņu